19.12.2018

#Nowe rozdanie w Kościerzynie

21 grudnia w hali Sokolnia w Kościerzynie premierowa gala organizacji Rocky Warriors Cartel. W akcji zobaczymy m.in. byłego zawodnika UFC Łukasza Sajewskiego.

Rocky Warriors Cartel to nowa organizacja na rynku sportów walki w Polsce. Pierwsze informacje na temat planowanej premierowej gali podmiotu pojawiły się w sierpniu. Wraz z upływem czasu sprawy nabierały kształtu, a organizacja ogłaszała nazwiska kolejnych zawodników, którzy zaprezentują się w Kościerzynie. Debiut coraz bliżej. W Kościerzynie organizacja RWC chce zaaplikować dawkę dobrych pojedynków MMA i K-1.

Niezaprzeczalnie największe wrażenie robi obecność w karcie walk Łukasza Sajewskiego. Popularny "Wookie" znajduje się na zakręcie. Wszystko układało się idealnie – trzynaście kolejnych zwycięstw i przed Sajewskim otworzyły się drzwi do rywalizacji w UFC. Tam przetrwał zaledwie nieco ponad rok. Trzy walki, trzy porażki i koniec przygody. W tym roku Sajewski walczył na gali German MMA Championship 17, jednak przegrał z Nordinem Asrihem. W Kościerzynie będzie miał okazję wrócić na właściwe tory. Polak nie będzie miał łatwego zadania, ponieważ na jego drodze stanie Yury Ryaboy. Rosjanin ma za sobą serię trzech zwycięstw z rzędu.

Podczas gali Rocky Warriors Cartel 1: Nowa Rozdanie zaprezentuje się znany z występów dla organizacji Fight Exclusive Ngiht Artur Bizewski. Pierwotnie popularny "Bizon" w walce na zasadach K-1 miał rywalizować z Bartoszem Zającem, jednak ostatecznie jego rywalem będzie Adam Adoobd Al Hassani. Zawodowy mistrz Polski low kick legitymuje się rekordem siedmiu wygranych walk, z których sześć zakończył przed czasem. Bizewski ostatnio przegrał z Arkadiuszem Wrzoskiem i nic nie wskazuje na to, żeby w Kościerzynie miał ułatwione zadanie, aby osłodzić sobie ostatnie niepowodzenie.

Po dziewiąty triumf będzie zmierzał, uważany za wielki talent polskiego MMA, Kacper Formela. 22-latek ma za sobą występ na gali ACB 63, gdzie zwyciężył Armena Stepanyana, jednak ostatnio na CW 91 przegrał przed czasem z Masonem Jonesem. W Kościerzynie Formela zmierzy się z Sebastianem Rajewskim. Podczas RWC 1 zobaczymy starcie 44-letniego Ireneusza Szydłowskiego z wchodzącym do zawodowego MMA Krzysztofem Sową.

Na ostatniej prostej przed galą RWC 1 z karty walk wypadło aż pięciu zawodników. Z powodu kontuzji z Kościerzynie nie wystąpią Piotr Grażewicz, Bartosz Łukaszewicz, Hubert Lotta, a kłopoty zdrowotne trapią również Igora Michaliszyna. Z powodów osobistych ze startu musiał zrezygnować Tomasz Matusewicz. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby wypełnić kartę walk i znaleźć zastępstwa. Sławomir Bryla zmierzy się z Dawidem Sadowskim, a rywalem Marcina Pionke będzie Cezary Oleksiejczuk. Kacper Bróździak spotka się z Mateuszem Makarowskim, Filip Bątkowski w pierwszej zawodowej walce będzie rywalizował z Sylwestrem Ziębą. Podopieczny Krzysztofa Kułaka – Dawid Śmiełowski o trzecie zwycięstwo powalczy z Dawidem Matyszczakiem.

KM