23.01.2020

#O pasy w kwietniu?

Wszystko wskazuje na to, że do starcia Krzysztofa Głowackiego z Lawrencem Okolie o pas mistrza świata WBO wagi junior ciężkiej dojdzie na przełomie marca i kwietnia. Możliwe, że przesunie się termin pojedynku Kamila Szeremety z Giennadijem Gołowkinem.

Ubiegły rok obfitował w liczne zwroty akcji w karierze Krzysztofa Głowackiego. Były mistrz świata WBO przegrał w kontrowersyjnych okolicznościach z Mairisem Briedisem w półfinale turnieju World Boxing Super Series. Łotysz uderzył Polaka łokciem, a także po gongu. Obóz Głowackiego złożył odwołanie.

Po upływie kilku miesięcy WBO zdecydowało, że Briedis ma stoczyć rewanż z pięściarzem urodzonym w Wałczu. Łotysz wybrał jednak finał WBSS i pozostawił pas WBO. Tym samym pewne stało się, że o wakujący tytuł powalczy Głowacki. Jego rywalem będzie Lawrence Okolie. Rozmowy w sprawie organizacji pojedynku są zaawansowane. Prawdopodobnie Głowacki spotka się z Okolie na przełomie marca i kwietnia. Kilka tygodni temu Brytyjczyk mówił, że chciałby, aby walka odbyła się w Stanach Zjednoczonych. Warto dodać, że 27-letni Okolie wygrał 14 zawodowych walk, w tym 11 przed czasem.

Przypomnijmy, że Głowacki był mistrzem świata WBO w latach 2015-2016. Tytuł zdobył pokonując Marco Hucka. Dla Okolie będzie to pierwsza szansa na zdobycie pasa.

Zwycięzca starcia o pas WBO zmierzy się z kimś z pary Dilian Prasović – Edin Puhalo. Pięściarze zostali wyznaczeni do stoczenia pojedynku eliminacyjnego do tytułu mistrza świata.

Kiedy Szeremeta?

Przed wielką szansą stanie Kamil Szeremeta, który zmierzy się z Giennadijem Gołowkinem. Stawką pojedynku będzie pas mistrza świata IBF wagi średniej. O starciu mówi się od kilku tygodni, obozy osiągnęły porozumienie. Dotychczas pojedynek planowano na 28 marca w Chicago, ale prawdopodobnie termin ten ulegnie zmianie. Platforma DAZN pokaże wtedy starcie Vergila Ortiza. Walka Szeremety z Gołowkinem przesunie się minimum o tydzień.

Kazach sięgnął po tytuł w październiku w Madison Square Garden. Gołowkin pokonał Sergieja Derewianczenkę. Podczas tej samej gali zaprezentował się Szeremeta, który przed czasem wygrał z Oscarem Cortesem. Dla Polaka był to pierwszy występ w Stanach Zjednoczonych.

Fot. Krzysztof Głowacki Facebook

KM