14.09.2018

#Odliczanie do mistrzostw świata

20 września w Baku wystartują mistrzostwa świata w judo. Kadra Polski liczy 16 zawodniczek i zawodników. Seniorzy szlifują formę, a w Sofii trwa rywalizacja w juniorskich mistrzostwach Europy.

Przez ostatnie dni biało-czerwoni trenowali w Spale. Trener Mirosław Błachnio bacznym okiem obserwował postępy reprezentantów, którzy poddani byli ciężkiej pracy. Polacy mogli liczyć na wsparcie merytoryczne fachowców w postaci Kotaro Saskiego, Przemysława Matyjaszka, Adama Maja i Łukasza Błacha. Warto dodać, że zanim kadrowicze ruszą do Baku będą szlifować formę w klubach.

19 września biało-czerwoni poznają rywali na mistrzostwach świata. Na start pierwszych reprezentantów poczekamy do 21 września, kiedy to na tatami wejdą Agata Perenc i Karolina Pieńkowska (52kg) oraz Patryk Wawrzyczek (66kg). Wśród naszych judoków najwyżej, bo z siódemką został rozstawiony Maciej Sarnacki (+100kg). W stolicy Azerbejdżanu pojawi się ponad 800 zawodniczek i zawodników. Zwycięstwo to szansa na zapisanie się w annałach historii, a także zastrzyk finansowy. Złoty medal to gwarancja ponad 20 tys. euro. Wicemistrzowie mogą liczyć na 12 tys., a zdobywcy brązowych krążków na 6,4 tys. Rywalizacja w Baku potrwa do 27 września.

Reprezentacja Polski na mistrzostwa świata w Baku: Agata Perenc i Karolina Pieńkowska (52kg), Anna Borowska i Julia Kowalczyk (57kg), Agata Ozdoba-Błach i Karolina Tałach (63kg), Daria Pogorzelec (70kg), Paula Kułaga i Beata Pacut (78kg), Patryk Wawrzyczek (66kg), Michał Bartusik i Wiktor Mrówczyński (73kg), Damian Szwarnowiecki (81kg), Rafał Kozłowski i Piotr Kuczera (90kg) oraz Maciej Sarnacki (+100kg).

Juniorzy walczą w Sofii

W Sofii wystartowały mistrzostwa Europy juniorów, w których zaprezentuje się ponad 400 judoczek i judoków. Kadra Polski liczy 16 osób. Wśród zgłoszonych są: Danuta Majcher i Paulina Szlachta (48kg), Aleksandra Kaleta (52kg), Anna Dąbrowska (57kg), Angelika Szymańska i Natalia Kropska (63kg), Eliza Wróblewska i Karolina Miller (70kg), Julia Świątkiewicz i Katarzyna Madajewska (+78kg), Sebastian Makowski (66kg), Cezary Tchórzewski i Adam Stodolski (73kg), Sebastian Ołdak (90kg), Iwo Baraniewski (100kg) oraz Krzysztof Załęczny (+100kg).

Pierwszy dzień zmagań bez sukcesów biało-czerwonych. Majcher, Szlachta, Kaleta i Makowski polegli już na starcie. Wygranymi pierwszego dnia są Rosjanie, którzy zapisali na swoim koncie trzy medale – złoty i dwa srebrne.

KM