26.02.2019

#Olimpijskie akcenty w Łodzi

Damian Janikowski, Szymon Kołecki i Satoshi Ishii mają na swoim medale igrzysk olimpijskich. Tych trzech zawodników zaprezentuje się podczas gali KSW 47, która odbędzie się 23 marca w Łodzi. W walce wieczoru o pas mistrzowski wagi ciężkiej zmierzą się Philip de Fries oraz Tomasz Narkun.

"Żyrafa" zmierza po kolejne trofeum w KSW. Od ponad trzech lat Narkun znajduje się w posiadaniu tytułu w wadze półciężkiej. W minionym roku dwukrotnie pokonał ikonę organizacji Mameda Khalidova. Teraz Narkun ponownie chce znaleźć się na pierwszym planie i zostać drugim, po Mateuszu Gamrocie, podwójnym czempionem federacji. 23 marca na drodze stanie mu Phillip de Fries. Anglik miał mocne wejście do organizacji KSW. We Wrocławiu (KSW 43) w pierwszej rundzie zastopował Michała Andryszaka i sięgnął po pas w wadze ciężkiej. Podczas KSW 45 na Wembley obronił tytuł poddając przez americanę Karola Bedorfa. Można przypuszczać, że starcie de Fries – Narkun zakończy się przed czasem. Obaj fighterzy potrafią w efektowny sposób poddać rywala.

W Łodzi w KSW zadebiutuje złoty medalista olimpijski z Pekinu Szymon Kołecki. Do niedawna 37-latek występował w organizacji Babilon MMA, gdzie wygrał trzy z czterech walk. W Łodzi zmierzy się z weteranem KSW Mariuszem Pudzianowskim. Ten pojedynek wzbudzał emocje i był długo wyczekiwany. 23 marca czas nas starcie wielkich wojowników.

Po porażce na Wembley zrehabilitować będzie chciał się brązowy medalista olimpijski z Londynu w zapasach Damian Janikowski. Polak nie będzie miał łatwego zadania. W Łodzi zmierzy sie z Serbem Aleksandarem Iliciem, który ma na koncie dziesięć zwycięstw i dwie porażki.

Kolejnym medalistą olimpijskim, który zaprezentuje się podczas KSW 47 będzie judoka Satoshi Ishii. Japończyk zdobył złoto w Pekinie. W MMA ma bogate doświadczenie – 19 zwycięstw, osiem porażek i jeden remis. Rywalem Japończyka w Łodzi będzie były mistrz KSW w wadze ciężkiej Fernando Rodrigues Jr., który ostatnio wrócił na zwycięską ścieżkę. Podczas gali Superior Challenge 17 pokonał Jamessa McSweeney'a.

W Łodzi dojdzie do starcia Borysa Mańkowskiego z Normanem Parkiem. Polak nie wygrał od grudnia 2016 roku. Marcina Wrzoska czeka starcie z Danielem Torresem. Podczas KSW 47 dojdzie do walki niepokonanych pań – Karoliny Owczarz i Aleksandry Roli.

Ponadto w Łodzi w akcji zaprezentują się Maciej Kazieczko i Bartłomiej Kopera oraz Dawid Gralka i Paweł Politylo.

Fot. KSW

KM