29.05.2020

#Omielańczuk zawalczy o pas ACA

Daniel Omielańczuk stanie przed szansą zdobycia mistrzowskiego pasa organizacji ACA w wadze lekkiej. Jego rywalem będzie Mukhamad Vakhaev. Taką informację w programie "Oktagon Live" przekazał menadżer ACA Baysangur Edelbiev.

Akcje polskiego zawodnika w rosyjskiej organizacji MMA stoją wysoko. Omielańczuk prezentuje dobrą dyspozycję i znajduje się na pierwszym miejscu w rankingu kategorii ciężkiej. Planowano, że 37-latek stoczy kolejny pojedynek Salimgereyem Rasulovem, jednak do starcia nie doszło. Gala zaplanowana na 25 kwietnia została odwołana z powodu pandemii koronawirusa.

Dotychczas w ACA Omielańczuk stoczył trzy pojedynki. Dwie z nich wygrał przez nokaut w pierwszy rundach – z Denisem Smoldariewem oraz Jewgienijem Jerochinem. Z kolei Zelimchana Umijewa wypunktował na dystansie trzech rund. Okazuje się, że czwarty pojedynek w ACA będzie miał dla Omielańczuk szczególny wymiar. Polak stanie do rywalizacji o pas mistrzowski wagi ciężkiej z Mukhamadem Vakhaevem. 30-latek sięgnął po tytuł w lutym w Krasnodarze. Podczas gali ACA 104 Vakhaev pokonał w trzeciej rundzie Evgenija Goncharova. Rosjanin wygrał siedem pojedynków z rzędu, w tym sześć przed czasem. Vakhaev to bardzo niebezpieczny i twardy zawodnik. Wygrał dziewięć pojedynków, przegrał cztery, a jeden zremisował.

Warto wspomnieć, że zawodników dzieli różnica ośmiu lat. Omielańczuk ma zdecydowanie większe doświadczenie w MMA. Polak ma na koncie dziewięć występów w najlepszej organizacji mieszanych sztuk walki na świecie – UFC. Z miejsca stał się czołową postacią ACA. Należy wspomnieć, że wcześniej walczył również w "poprzedniczce" ACB. Stoczył dwie walki – pokonał Bobby'ego Brebta, przegrał z Amirem Alim Akbarim.

Na galach ACA wystąpiło wielu Polaków. Nasi zawodnicy prezentują wysoki poziom, czego dowodem są miejsca w rankingach m.in. Piotr Strus i Rafał Haratyk w średniej. W ubiegłym roku szansę na zdobycie pas kategorii półciężkiej miał Karol Celiński. W czwartej rundzie Polak został rozbity łokciami przez Dowłedzana Jagszimuradowa. Z kolei we wrześniu 2018 roku szansę na wywalczenie pas ACB wagi średniej miał Piotr Strus. Przegrał jednak z Albertem Durajewem.

Fot. Daniel Omielańczuk Facebook

KM