23.04.2020

#Ostra wymiana

Gorąca dyskusja pomiędzy Scottem Askhamem, a Tomaszem Narkunem. Spór dotyczy potencjalnego starcia pomiędzy mistrzami KSW.

Askham znakomicie radzi sobie w organizacji Martina Lewandowskiego i Macieja Kawulskiego. W imponującym stylu wygrał turniej kategorii średniej i sięgnął po pas mistrzowski. Ostatnio pokonał legendę organizacji Mameda Khalidowa. Pod koniec ubiegłego roku dyskutowano na temat możliwości starcia Askhama z Tomaszem Narkunem. Strony były zainteresowane pojedynkiem.

W obecnej sytuacji na walkę trzeba poczekać, ale nie brakuje ostrych wymian z udziałem dwóch czempionów i Khalidova. 39-latek nie ukrywa, że chciałby stoczyć kolejny pojedynek. Chętnie spotkałby się w rewanżu z Askhamem. Z kolei mistrz kategorii średniej proponuje kilkuosobowy turniej. Jednocześnie Anglik zwraca uwagę, że Khalidov ucieka się do wymówek mówiąc o ich pierwszym starciu. – Widziałem Mameda, który powiedział coś w stylu „byłem zaskoczony jego taktyką”, więc po prostu przyznaj, że wygrał lepszy gość – napisał w mediach społecznościowych Scott Askham.

Całą sytuację z uwagą obserwuje Tomasz Narkun. Mistrz wagi półciężkiej dał wyraz swoim emocjom. – Czego k***a chcesz, co z tobą???! Najpierw wyzywasz mnie na pojedynek chcąc mojego pasa. Później chcesz turnieju pomiędzy mną, tobą, Mamedem i kimś jeszcze. Teraz uważasz że Mamed nie zasługuje na rewanż z tobą… Co z Tobą nie tak??? Dość twoich gier, wyjdź do walki jak prawdziwy mistrz i nie uciekaj jak cipa (pisownia oryginalna) – zwrócił się do Askhama Tomasz Narkun.

31-letni Anglik odniósł się do słów Polaka. – Czy ja kiedykolwiek próbowałem uciekać? Wyzwałem Ciebie do walki, tak powiedziałem o turnieju, ale ja z Tobą w pierwszej walce! Odmówiłem Mamedowi, bo chcę pojedynku z Tobą. Jednak to prawda co mówią o Tobie – jesteś imbecylem! – odpowiedział Askham.

Jak widać, zawodnicy nie szczędzą sobie uszczypliwości. Z pewnością w ten sposób budują temperaturę wokół potencjalnej walki. Pozostaje czekać na rozwój sytuacji z organizacją wydarzeń sportowych w kraju i kolejną galę KSW. Czy jej pierwszoplanowymi postaciami będą Askham i Narkun?

Fot. Scott Askham Facebook

KM