19.03.2018

#Otarły się o podium

Agata Ozdoba-Błach (63kg) oraz Beata Pacut (78kg) zajęły piąte miejsca w turnieju Grand Slam w judo w Jekaterynburgu. Za nami również Mistrzostwa Polski Juniorów w Bytomiu, w których najlepsi okazali się gospodarze.

Brązowa medalistka mistrzostw świata odniosła pierwsze zwycięstwo w tym roku. Wcześniej startowała w Dusseldorfie, gdzie szybko pożegnała się z rywalizacją. W Rosji Ozdoba-Błach uporała się z Cloe Yvin, a następnie z ubiegłoroczną zwyciężczynią zawodów w Jekaterynburgu Martyną Trajdos. Przeszkodą nie do przejścia dla Polki okazała się Aimi Nouchi. Należy wspomnieć, że 22-letnia Japonka wygrała zawody w Rosji. W starciu o brąz Ozdoba-Błach spotkała się z Edwige Gwend, którą pokonała w ubiegłorocznych mistrzostwach świata. Tym razem 28-letnia Włoszka zrewanżowała się Polce i wywalczyła brąz. Gwend po raz drugi w tym roku stanęła na najniższym stopniu podium.

Debiut w zawodach rangi Grand Slam zaliczyła Beata Pacut. Brązowa medalistka ubiegłorocznych Młodzieżowych Mistrzostw Europy mocno weszła w turniej. Polka przed czasem wygrała z Chloe Dollin, a następnie z Albiną Amangeldiyevą. Pacut zatrzymała się w półfinale na Rice Takayamie, z którą wygrała przed czterema laty podczas mistrzostw świata juniorek. Tym razem ze zwycięstwa cieszyła się Japonka. 22-letniej Polce pozostała walka o brąz, jednak lepsza okazała się mistrzyni Europy U23 Anna Maria Wagner.

Siódme miejsce w Jekaterynburgu zajęła Agata Perenc (52kg). Tym samym powtórzyła wynik osiągnięty w Dusseldorfie. Na początek Polka pokonała Darię Bobrikovą, a kolejne dwa pojedynki przegrała.

Gospodarze najlepsi w Bytomiu

Pięć złotych krążków wywalczyli reprezentanci GKS Czarnych Bytom w mistrzostwach Polski. Złote medale zawisły na szyjach: Natalii Kropskiej (63kg), Pauliny Dziopy (+78kg), Patryka Łoziaka (60kg), Kacpra Kaczora (66kg) oraz Paweł Drzymał (81kg).