23.06.2017

#Piechota zmierza po pas

W sobotę (24 czerwca) Oskar Piechota stanie przed szansą zdobycia pasa mistrzowskiego kategorii średniej organizacji Cage Warriors. Na gali w Bournemouth Polak zmierzy się z Jasonem Radcliffem. Kolejną walkę w UFC stoczy Damian Grabowski, który 22 lipca spotka się z Chasem Shermanem. Michał Kita, ostatnio występujący na galach KSW, wystąpi w Pradze.

Oskar Piechota to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodników wagi średniej MMA w Polsce. Jeśli zdobędzie pas Cage Warriors, może być o nim naprawdę głośno.

Od zwycięstwa do zwycięstwa

Przygoda 27-letniego Piechoty ze sportami walki zaczęła się od submission. Zawodnik zdobywał tytuły mistrza Europy i mistrza kraju, triumfował także w Pucharach Polski. Pierwszą walkę w MMA stoczył w marcu 2011 roku. Piechota w niecałą minutę uporał się z Patrykiem Kanią, którego poddał przez duszenie trójkąta rękoma.

Ciężka praca sprawiła, że „Imadło” stał się czołową postacią wagi średniej w Polsce. O Piechocie mówi się już w kontekście angażu w UFC. Tak naprawdę wszystko przed nim, a zdobycie pasa Cage Warriors może być dla Polaka trampoliną do najlepszej organizacji MMA na świecie. A w oktagonie Piechota prezentuje się bez zarzutu. Osiem walk wygrał przed czasem, w tym cztery w pierwszej rundzie. W ostatnim pojedynku, na Spartan Fight 7, pokonał w premierowej odsłonie Sergio Souzę po niespełna 40 sekundach.

24 czerwca w Bournemouth Polak będzie mógł otworzyć nowy rozdział w karierze. Na gali Cage Warriors 85 Piechota zmierzy się z Jasonem Radcliffem. Anglik ma znakomitą passę sześciu zwycięstw z rzędu. „The Assassin” ma potężny cios, aż 7 z 11 walk wygrał przez nokaut.

Czekają na zwycięstwo

Damian Grabowski nie ma dobrej passy w UFC. Po sukcesach w M-1 Challenge, przyszedł zimny prysznic. 37-letni fighter przegrał przed czasem z Derrickiem Lewisem i Anthony'm Hamiltonem. 22 lipca na gali UFC on Fox 25 Polak zmierzy się z Chasem Shermanem. Po początkowych problemach w UFC, 27-letni Amerykanin wyszedł na prostą. Zaczął od dwóch porażek, jednak na UFC 211 znokautował w Rashada Coultera. Grabowski będzie musiał stanąć na wysokości zadania. W przypadku porażki jego sytuacja w UFC skomplikuje się.

Michał Kita rusza do Pragi. 25 czerwca polski zawodnik wagi ciężkiej zaprezentuje się na gali XFN, a jego rywalem będzie Victor Pesta. Kibice MMA mogli ostatnio podziwiać 37-letniego Kitę w KSW. W trzech walkach doświadczony zawodnik zanotował jedno zwycięstwo, w październiku 2016 roku pokonał Michała Włodarka. Kilka tygodni temu na stadionie PGE Narodowy w Warszawie po upływie 74 sekund przegrał z Michałem Andryszakiem. 

W znacznie trudniejszym położeniu znajduje się Victor Pesta. 26-letni Czech musi odbudować swoją pozycję po trzech porażkach w UFC. Pogromcą Pesty był m.in. Marcin Tybura. 

fot. sherdog.com

KM