25.02.2017

#Piotr Bąkowski będzie gościem FighTime TV

Za kilka dni w naszym studio pojawi się jedna z gwiazd zbliżającej się wielkimi krokami gali FEN 16 Warsaw Reloaded – Piotr Bąkowski. Trzeba jasno powiedzieć – „tego pana nie trzeba nikomu przedstawiać”. Piotr Bąkowski opowie naszym widzom o zbliżającej się walce, bogatej karierze i swoich pasjach.

„Dwadzieścia lat minęło jak jeden dzień” – słowa piosenki zespołu Paktofonika idealni pasują do osoby Piotra Bąkowskiego. Dalej artyści śpiewają, a w zasadzie pytają „Nie masz co wspominać?” W tym przypadku nasuwa się tylko jedna odpowiedź. O karierze i sukcesach 39-letniego Bąkowskiego można opowiadać godzinami. Idealnie pasuje do niego określenie „człowiek orkiestra”, z racji jego wszechstronnej działalności.

W 1997 roku Piotr Bąkowski zawitał do klubu KS Piaseczno, żeby rozpocząć treningi kickboxingu. Z pewnością nie przypuszczał wtedy, że po kilku latach będzie czołowym polskim zawodnikiem. Wywalczył ponad sto medali na arenie krajowej i międzynarodowej, stoczył blisko sześćset walk. Na swoim koncie zapisał zawodowe pasy mistrzowskie full contact federacji WKSF, WTKA, UFR. Bąkowski sięgał po medale mistrzostw świata i Europy WAKO m.in. srebro w Coimbrze (2007) czy brąz w Szeged (2005). Wielokrotnie zajmował miejsca na podium zawodów rangi Pucharu Świata i Europy, a w 2013 w Congliano okazał się najlepszy. Warto dodać, że 39-latek odnosił również sukcesy w taekwondo i tang soo do.

Bąkowski nie tylko toczył kolejne walki, ale zaangażował się w pracę trenerską. Na tym nie koniec. Kolejną aktywnością wybitnego zawodnika była działalność na gruncie organizacyjnym. Od 2007 roku współtworzył turniej „Mazovia Cup International”. Był również członkiem zarządu Polskiego Związku Kickboxingu. W 2010 roku wraz z Łukaszem Makarewiczem założył federację sztuk walki UFR. Warto również podkreślić społeczne zaangażowanie 39-letniego zawodnika. Bąkowski włączył się w kampanię „Łączy Nas Sport Nie Narkotyki”.

W wieku 39 lat Bąkowski zadebiutuje w zawodowym K-1. 11 marca na gali FEN 16 Warsaw Reloaded zmierzy się z Vitalym Kazakou. 41-letni Białorusin ma na koncie tytuły mistrza Europy i mistrza Euroazji. Stoczył 36 zawodowych walk. 

Piotr Bąkowski intensywnie przygotowuje się do kolejnego wyzwania w swojej karierze. Postanowiliśmy zaprosić gwiazdę polskiego kickboxingu do naszego studia. Szykuje się niezwykle ciekawa dyskusja z interesującą postacią. Co wie o swoim najbliższym rywalu? Czy jest zadowolony z przygotowań? Jakie są jego kolejne plany? Czy czuje się spełniony na każdej płaszczyźnie swojej działalności? Te i wiele innych pytań zadamy Piotrowi Bąkowskiemu. Wywiad będziecie mogli niebawem obejrzeć na antenie FighTime!

KM