24.07.2014

#Plan Mayweathera

Floyd Mayweather Jr chce odnosić kolejne sukcesy. Po ringowych dokonaniach, nadszedł czas na działania na polu promotorskim.

Grupa Mayweather Promotions może samodzielnie organizować gale w stanie Nevada. Komisja Sportowa wspomnianego stanu przyznała przedsięwzięciu boksera licencję promotorską. Na tym nie koniec. Mayweather będzie starał się o uzyskanie licencji w kolejnych stanach tj. Kalifornia, Waszyngton, D.C., Illinois i Michigan.

Grupa Mayweather Promotions, dzięki pozytywnej decyzji Komisji Sportowej stanu Nevada, uzyskała niezależność. Wcześniej była obecna na rynku, jednak dzięki współpracy ze stajnią Oscara De La Hoyi – Golden Boys Promotions. Teraz grupa Mayweathera może tworzyć własne widowiska, także w Nowym Jorku i Waszyngtonie.

– Chcemy dostarczać kibicom wielkich walk w Las Vegas nawet po tym, jak zakończę karierę – powiedział utytułowany bokser. 37-latek jest wielokrotnym mistrzem na zawodowym ringu. Obecnie Mayweather dzierży w swoich rękach tytuły federacji WBA i WBC w wadze półśredniej i junior średniej.

Bokser jest człowiekiem sukcesu. Według magazynu Forbes jest najlepiej zarabiającym sportowcem na świecie. Gale bokserskie z jego udziałem to prawdziwe show, które zawsze dostarcza wrażeń i okazuje się finansowym sukcesem pięściarza. Wydaje się, że działalność na polu promotorskim może przynieść owoce. Mayweather potrafi zainteresować publikę i nadać rozgłos przedsięwzięciom, w których bierze udział.  

Kuba Małkiński