06.03.2020

#Pokonać Heleniusa

W Barclays Center w Nowym Jorku Adam Kownacki zmierzy się z Robertem Heleniusem. Wygrana może przybliżyć Polaka do hitowych pojedynków. Z kolei 7 marca w Łomży walkę w kategorii junior ciężkiej stoczy Artur Szpilka.

Barclays Center to miejsce, w którym 30-letni Kownacki czuje się znakomicie. Ostatni pojedynek w innym miejscu Polak stoczył w lipcu 2017 roku, kiedy to w Nassau Veterans Memorial Coliseum pokonał Artura Szpilkę. Od tamtego czasu Kownacki boksuje w Barclays Center. Akcje pięściarza pochodzącego z Łomży stoją wysoko. Kownacki pokonał kolejno: byłego mistrz IBF Charlesa Martina i pretendentów do pasów Geralda Washingtona oraz Chrisa Arreolę. 

30-latek znajduje się w życiowej formie i celuje w starcia o najwyższą stawkę. Kownacki chciałby walczyć o pasy mistrzowskie. Aby poważnie myśleć o starciach z Tysonem Furym bądź Anthony'm Joshuą, Polak musi pokonać Roberta Heleniusa. 36-letni Fin jest byłym mistrzem Europy i chyba najlepsze lata ma za sobą, ale nadal jest groźny w ringu. Helenius wygrał cztery z pięciu ostatnich walk. W ubiegłym roku przegrał z Geraldem Washingtonem.

Ogromnym wsparciem dla Kownackiego będzie syn Kazik, który urodził się w sierpniu 2019 roku. Polak może liczyć również na doping rodaków. Kownacki jest faworytem starcia z Heleniusem, ale swoją wyższość musi udowodnić w ringu.

Szpilka w junior ciężkiej

Ważnym wydarzeniem nadchodzącego weekendu będzie występ Arura Szpilki podczas gali Knockout Boxing Night 10 w Łomży. Popularny "Szpila" zmierzy się na dystansie dziesięciu rund z Sergiejem Radczenko.  Tym samym po dziesięciu latach Szpilka wraca do kategorii junior ciężkiej. Ostatnio 30-latek pokonał przed czasem Fabio Tuiacha, zaś w lipcu w Londynie przegrał z Dereckiem Chisorą.

Szpilka może pochwalić się bogatym doświadczeniem na zawodowych ringach. Cztery lata temu walczył o pas WBC w wadze ciężkiej. W pewnym momencie jego kariera znalazła się na zakręcie. Teraz Szpilka podejmuje kolejne wyzwanie, a w Łomży ma udanie zainaugurować zmagania w kategorii cruiser. Jego rywal, Sergiej Radczenko, ostatnio boksował w Rosji. 32-letni Ukrainiec przegrał dwa pojedynki. Radczenko zaprezentuje się w Polsce po raz czwarty, jeszcze nigdy nie wygrał. Przegrał z Krzysztofem Głowackim, Michałem Cieślakiem i Adamem Balskim.

Fot. Adam Kownacki Facebook

KM