30.08.2018

#Polacy poznali rywali w WBSS

W drugiej edycji turnieju World Boxing Super Series w wadze junior ciężkiej zobaczymy Krzysztofa Głowackiego i Mateusza Masternaka. Były mistrz świata zmierzy się z Maksimem Własowem, z kolei "Master" stanie do rywalizacji z Yunierem Dorticosem.

Triumfatorem tegorocznej edycji w wadze junior ciężkiej został Oleksandr Usyk, który na Stadionie Olimpijskim w Moskwie pokonał Murata Gassijewa. Tym samym Ukrainiec stał się posiadaczem czterech pasów mistrzowskich – IBF, WBA, WBC i WBO. W turnieju zaprezentował się również Krzysztof Włodarczyk. "Diablo" pożegnał się z rywalizacją w ćwierćfinale przegrywając z Gassijewem.

W drugiej edycji WBSS zmagania będą toczyły się w trzech kategoriach wagowych – koguciej, junior półśredniej i junior ciężkiej. W tej ostatniej zobaczymy Krzysztofa Głowackiego i Mateusza Masternaka. 32-latek z Wałcza stoczył w tym roku dwie walki. W lutym na punkty pokonał Siergieja Radczenkę, zaś w maju w pierwszej rundzie znokautował Santandera Silgado. Ćwierćfinałowym rywalem Głowackiego będzie Maksim Własow, który ma na koncie 42 wygrane pojedynki. Na znacznie trudniejszego rywala trafił Mateusz Masternak. Posiadacz pasa WBO European zmierzy się z Yunierem Dorticosem, który w pierwszej edycji turnieju dotarł do półfinału, gdzie z 12. rundzie został znokautowany przez Gassijewa i stracił tytuł WBA. W ćwierćfinale Kubańczyk ekspresowo rozprawił się z Dmitrijem Kudriaszowem.

Ponownie w WBSS wystąpi Mairis Briedis, który w tym roku dotarł do półfinału. W Rydze musiał uznać wyższość Oleksandra Usyka. Tym razem rywalizację w WBSS Łotysz rozpocznie od starcia z Noelem Mikaelianem. Z kolei w ostatnim ćwierćfinale spotkają się Andrew Tabiti i Rusłan Fajfer.

W wadze koguciej Ryan Burnett będzie bronił pasa WBA w starciu z Filipińczykiem Nonito Donaire. O tytuł WBO powalczą Zolani Tete i Michaił Alojan. Dla południowoafrykańskiego boksera będzie to trzecia obrona pasa. Emmanuel Rodriguez w pojedynku z Jasonem Moloney'em na szali położył tytuł IBF. Ostatnią parę ćwierćfinałową tworzą Naoya Inoue i Juan Carlos Payano.

Z kolei w kategorii junior półśredniej emocjonująco zapowiada się pojedynek Iwana Baranczyka i Anthony'ego Yigita o wakujący tytuł federacji IBF. Pasa WBA będzie bronił Kiryl Relich, który spotka się z Eduardem Trojanowskim. Pozostałe pary tworzą Josh Taylor i Ryan Martin oraz Regis Prograis i Terry Flanagan.

Fot. Krzysztof Głowacki Facebook

KM