02.10.2015

#Polaków nie zabraknie w Estonii

Zbliża się kolejna gala King of Kings World Grand Prix, która tym razem odbędzie się w Tallinie. W stolicy Estonii zaprezentują się Judyta Niepogoda, Piotr Woźnicki oraz Krzysztof Olszewski.

Gala odbędzie się 17 października w Saku Suurhall, gdzie może pomieścić się dziesięć tysięcy widzów. Głównym wydarzeniem będą ćwierćfinałowe walki turnieju do 77kg. W jednej z nich zobaczymy Polaka.

Jeden z ośmiu

Piotr Woźnicki znalazł się w zacnym gronie. Polski kickboxer jest jednym z ośmiu zawodników, którzy powalczą o triumf w WGP. Wygrana zagwarantuje mu awans do półfinału, który odbędzie się w grudniu.

Ostatni raz „Woźny” zaprezentował się na gali King of Kings World Grand Prix w Rydze, gdzie był uczestnikiem czteroosobowego turnieju w wadze 77kg. Wtedy przegrał na punkty z Sergeiem Morari, który triumfował w całej imprezie. W Tallinie Polakowi przyjdzie się zmierzyć z Michelem Landvreugdem. 23-letni Holender jest mocny, o czym świadczy fakt, że mimo młodego wieku aż siedem z ośmiu wygranych walk zakończył przed czasem. Woźnicki musi być uważny i skupiony, aby zneutralizować atuty Landvreugdema.

W pozostałych pojedynkach zaprezentują się: Ferhat Gumrukcuoglu z Turcji, który stanie przed trudnym wyzwaniem jakim jest walka z Sergiem Morari. Fereirra Rodrigo postara się pokonać Alekseia Liubchenko, a niesiony dopingiem trybun Roman Zobim zmierzy się z Paolo Fiorim.

Test Niepogody

Judyta Niepogoda stoczy swoją drugą walkę w karierze. Polka zdobywa doświadczenie i zapoznaje się ze światem wielkich gal. W Tallinie zmierzy się z rywalką, która również stoczy drugi pojedynek. Debiuty obie panie miały udane, a więc po pojedynku któraś z nich będzie musiała zapisać na swoim koncie porażkę. Andra Aho z Estonii, tak jak i Niepogoda, specjalizuje się w muay thai.

Doświadczony jest za to Krzysztof Olszewski, ale tym razem ten element może nie odegrać głównej roli. Dlaczego? Polak stanie w Tallinie do rywalizacji z bardzo mocnym fighterem. Markko Moistar to zawodnik niezwykle efektowny. Jego walki przyciągają uwagę ze względu na dynamikę i różnorodność ciosów. Podczas gali w Rydze jego walka została wyróżniona mianem pojedynku wieczoru. Z kolei Olszewski to fighter niezwykle dokładny, precyzyjny, który walczy technicznie. Na placu boju spotkają się zatem dwie odmienne osobowości. Wydaje się, że Olszewski stanie przed najtrudniejszym wyzwaniem w swojej karierze.

W Tallinie zaprezentuje się również Maxim Vorovski, który w kategorii 85kg z Igorem Lyapinem. Reprezentant Estonii w maju podczas gali Xplosion Fight Series pokonał Dawida Kasperskiego.

Łącznie podczas gali odbędzie się dwanaście pojedynków, w tym trzy z udziałem Polaków. Gale King of Kings przybierają coraz większe rozmiary, a swoje miejsce mają w nich biało-czerwoni, a to miły i ważny akcent.

KM