21.05.2017

#Polka wśród gwiazd?

Mamy już dwie Polki w UFC. Joanna Jędrzejczyk jest mistrzynią wagi słomkowej, a Karolina Kowalkiewicz czołową zawodniczką tejże kategorii. O występach w najlepszej organizacji MMA na świecie może powoli myśleć Agnieszka Niedźwiedź. 22-latka zaliczyła kolejny świetny występ.

Popularna „Kuma” krok po kroku buduje swoją pozycję MMA. W kolejnych występach potwierdza swój talent i pokazuje ogromne możliwości.

Niepokonana

Agnieszka Niedźwiedź jest młoda, spragniona kolejnych zwycięstw i niezwykle skuteczna. W sobotę (20 maja) zaprezentowała się na gali Invicta FC 23 w Kansas City, gdzie zanotowała dziesiątą wygraną w karierze. Jej rywalką była starsza o 11 lat Vanessa Porto. Brazylijka przygodę z MMA zaczynała w 2005 roku, gdy Niedźwiedź siedziała w szkolnej ławce. Porto ma bogate doświadczenie, stoczyła ponad 20 walk. Ponad dziesięć lat temu przegrała z gwiazdą kobiecego MMA Cristiane Justino. Brazylijka ma na rozkładzie m.in. obecną mistrzynię UFC w wadze piórkowej Germaine de Randamie czy Hitomi Akano. Od blisko pięciu lat Porto występuje na galach organizacji Invicta. W tym czasie stoczyła sześć walk, z których cztery wygrała.

Starcie z Niedźwiedź miało być dla Brazylijki siódmym występem w organizacji Invicta. i szansą na rehabilitację po porażce w marcu ubiegłego roku z Jennifer Maią. Z kolei 22-letnia Polka poznała już smak rywalizacji na galach Invicta. W lipcu ubiegłego roku, po pięciu rundach, pokonała Christine Stanley. Ostatnio Niedźwiedź wystąpiła na grudniowej gali Ladies Fight Night 4. Polka zdominowała w parterze Brazylijkę Samarę Santhos Cunhę i wygrała przed czasem.

W Kansas City Niedźwiedź musiała się mieć na baczności, gdyż nawet najmniejszy błąd mógł skończyć się tragicznie. Mimo młodego wieku, Polka walczyła bardzo dojrzale. Porto chciała sprowadzić walkę do parteru i tam budować swoją przewagę. Bezskutecznie. Za to 22-letnia Niedźwiedź zaliczyła dwa obalenia w pierwszej rundzie. Kolejną odsłonę Polka rozpoczęła od wysokiego kopnięcia. Porto starała zaprezentować się w parterze swoje atuty, ale końcówka należała do Niedźwiedź. 22-latka próbował poddać Brazylijkę, jednak nie dała zapiąć sobie duszenia trójkątnego, a później balachy. Trzecia odsłona to dobra postawa Porto. Brazylijka odczytywała zamiary Polki i nie dawała się obalić. Zadała również więcej ciosów, ale to było za mało w przekroju całej walki. Sędziowie byli jednomyślni. Wszyscy punktowali 29:28 dla Agnieszki Niedźwiedź.

Czas na UFC?

Dla wielu zawodniczek rywalizacja w organizacji Invicta to swego rodzaju „przedpokój” do UFC. Dwie wygrane Agnieszki Niedźwiedź w kobiecej federacji to spory kapitał. Polka jest młoda i na pewno znajdzie się pod lupą UFC. Wygrana z Porto pozwoli jej awansować w kategorii muszej. Wielki świat stoi przed nią otworem. Pytanie, kiedy kolejna Polka zawita do UFC? Czekamy na odpowiedź.

Fot. sherdog.com

KM