03.07.2020

#Polska walka

20 sierpnia szykuje emocjonująca walka dwóch polskich fighterów. Podczas gali ACA 109 w akcji zobaczymy Piotra Strusa i Rafała Haratyka.

Pierwotnie Polacy mieli zaprezentować się na ACA 108 w Warszawa 24 kwietnia, ale z powodu pandemii koronawirusa wydarzenie zostało odwołane. Trzeba było uzbroić się w cierpliwość. Świat sportu powoli wraca do normalności, organizowane są wydarzenia, ale bez bądź z ograniczonym udziałem publiczności. 20 sierpnia w Warszawie gala ACA 109, którą będzie można zobaczyć w pay per view. Podczas wydarzenia dojdzie do wyczekiwanego starcia Piotra Strusa z Rafałem Haratykiem.

Z pewnością pojedynek Polaków w wadze średniej będzie emocjonujący. Większym doświadczeniem w organizacji ACA (wcześniej ACB) może pochwalić się Strus. 31-letni zawodnik miał okazję rywalizować o pas mistrzowski, jednak 8 września 2018 roku w Krasnodarze przegrał z Albertem Durajewem. W rosyjskiej organizacji Polak debiutował ponad trzy lata temu. Strus wygrał przed czasem z Michaiłem Tsarevem, który zrezygnował z dalszej rywalizacji. Potem był pojedynek z Michaiłem Kołobiegowem. Werdykt na korzyść Rosjanina, ale strona polska złożyła protest, bo Strus prezentował się dobrze i wygrał dwie z trzech rund. Sędziowie sprawę widzieli inaczej. Ostatecznie walkę uznano za nieodbytą. Potem Strus zanotował trzy wygrane, które dały mu walkę o pas. Co warto dodać, ACB 74 skończył z bonusem za najlepszy pojedynek wieczoru. Przez duszenie za pleców poddał Nikolę Dipczikowa. Po przegranej o pas, Strus stworzył w Warszawie świetnie widowisko z Ibragimem Czużigajewem. Walka pełna zwrotów akcji, ale niejednogłośnie na punkty wygrał Rosjanin. W kolejnych dwóch starciach Strus pokonał Swietłozara Sawowa i Witalija Nemczinowa. Nie da się ukryć, że Polak wyrobił sobie markę w ACA, gdzie zanotował sześć zwycięstw. Z pewnością kolejne przybliży go do walki o pas.

Rafał Haratyk nie będzie ułatwiał zadania Strusowi. Blisko 33-letni fighter w ACA debiutował ponad pół roku temu. Haratyk w Ałmatach pokonał Arbiego Agujewa, który po pierwszej rundzie był niezdolny do dalszej rywalizacji. Wcześniej zawodnik DAAS Berserkers Team Bielsko-Biała prezentował się na galach Babilon MMA, FEN oraz afrykańskiej organizacji EFC. Haratyk ma na koncie pięć wygranych z rzędu. W Polsce przegrał tylko raz i to w Warszawie (z Marcinem Naruszczką), gdzie czeka go starcie ze Strusem.

Fot. materiały prasowe

KM