09.02.2017

#Polsko-litewskie porachunki w Suwałkach

Już 11 lutego w hali OSiR w Suwałkach odbędzie się gala Pałuska Kickboxing Night 3, która zapowiada jest jako największe sportowe wydarzenie w północno-wschodniej Polsce. Chciałoby się powiedzieć „oj, się będzie działo”! Czy na pewno? O tym będziecie mogli przekonać się na antenie telewizji FighTime, która przeprowadzi transmisję z gali. 

Gala Pałuska Kickboxing Night 3 cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W kasach zostały ostatnie wejściówki. Bilety rozchodzą się szybciej niż ciepłe bułeczki.

Mecz Polska – Litwa

Może brzmi to nieco po piłkarsku, ale sama idea stworzenia spotkania pomiędzy dwoma krajami wzbudza dodatkowe emocje. W tym starciu musi paść rozstrzygnięcie, więc zawodnicy nie będą się oszczędzać. Warto dodać, że rywalizacja odbędzie się na płaszczyźnie K-1. Kibice zobaczą cztery polsko-litewskie starcia. Zaprezentuje się w nich trzech zawodników Panzera Suwałki: Szymon Dembowski (68kg), Piotr Jasnoch (67kg) oraz Matuesz Gudanowski (73kg). Ich rywalami będą kolejno Ovidijus Dirzys, Arnoldas Paszkiavicius i Lukas Jablonskij. W czwartym pojedynku zobaczymy Patryka Szyszko (80kg) z warszawskiej Palestry, który spotka się z Arvydasem Kryzeviciusem.

Organizatorzy rozpoczęli już końcowe odliczanie. Zapewniają, że zadbali o każdy szczegół. – Wiadomo, że są elementy, nad którymi trzeba czuwać, ale spokojnie mogę powiedzieć, że praktycznie wszystko jest gotowe – podkreśla Łukasz Szczodruch, jeden z organizatorów gali Pałuska Kickboxing Night 3.

Kibice zobaczą dziesięć walk, w których wystąpi aż sześciu miejscowych zawodników. Oprócz wcześniej wspomnianych będą to: Rafał Kamiński (81kg), który zmierzy się z Aleksym Ziemkiewiczem, z kolei Cezary Arcimowicz (74kg) otworzy galę pojedynkiem z Mateuszem Struzikiem. Nie zabraknie walk w formule full contact. W Suwałkach zaprezentuje się wielokrotna medalistka mistrzostw Polski Dorota Godzina (56kg) z X Fight Piaseczno. Jej rywalką będzie Paulina Szewczuk. Galę zamknie starcie Michała Ciacha z KKS Sporty Walki Poznań z Robertem Krasoniem z Tom Center. – Cały czas będzie obecne napięcie. Na początku wystąpią mniej znani zawodnicy, ale doskonale znani kibicom z Suwałk, więc atmosfera powinna być gorąca. Im dalej, tym mocje będą rosły – zapewnia Szczodruch.

Czas na finał

Przygotowanie gali to nie lada wyzwanie. Organizatorzy muszą podjąć ogromny wysiłek i wszystkiego dopilnować. Zwieńczeniem ciężkiej pracy ma być efektowna gala. – Przygotowania rozpoczęliśmy około pół roku temu. Mocno ruszyliśmy trzy miesiące temu i cały czas nad wszystkim czuwamy. Teraz czekamy na efekt. Cieszymy się, że praktycznie wszystkie bilety zostały sprzedane. Zostało jeszcze około 80 wejściówek – tłumaczy organizator gali Pałuska Kicbboxing Night.

Zebrani w hali OSiR będą ściskać kciuki za zawodników Panzera. – Chcę, żeby nasi podopieczni dali z siebie wszystko. Jeśli zostawią serce na ringu, to będę z nich zadowolony – mówi Szczodruch.

Początek gali o 20.00.

KM