17.03.2017

#Posiadała Mistrzynią Świata Muay Thai!

Katarzyna Posiadała odniosła ogromny sukces. Polka zdobyła tytuł Mistrzyni Świata w Muay Thai.

Sięgnęła gwiazd, zrobiła coś wspaniałego, weszła na sam szczyt i teraz może świętować. Tytuł mistrzowski to spełnienie marzeń, ale także motywacja do dalszej pracy. Czasami łatwiej wejść na szczyt niż się na nim utrzymać. Mistrzyni świata WMF pokazuje, że jednak można.

Złoty blask

Katarzyna Posiadała dała się poznać jako zawodniczka, która w pełni profesjonalnie podchodzi do każdej walki. W lutym w Holandii odbył się obóz treningowy Ladies Fight Night, podczas którego zawodniczki instruował Gilbert Yvel. Z powodu choroby Kasia nie poleciała do Amsterdamu. Mogła żałować, ale życie toczy się dalej, a wyzwań nie brakuje. Kolejnego ważnego wydarzenia już nie przegapiła. Wsiadła w samolot i udała się do Tajlandii, czyli miejsca, gdzie muay thai jest religią i drogą doskonalenia się.

Zawodniczka Gladiatora Siedlce udała się do Bangkoku wraz z trenerem Andrzejem Wasilewskim. Posiadała startowała w kategorii 63,5kg w formule PRO AM. Wszystko układało się po myśli naszej zawodniczki, która dotarła do finału. Posiadała trafiła na niewygodną rywalkę z Ukrainy, która dwa wcześniejsze pojedynki wygrała przez nokaut. Obie fighterki dały z siebie wszystko, nie oszczędzały się, momentami brakowało im powietrza. W drugiej odsłonie Polka zaczęła dominować. Trafiła rywalkę kolanem i ta była liczona. Ostatecznie Posiadała mogła wznieść ręce w geście triumfu i cieszyć się z tytułu. Warto podkreślić, że po mistrzostwo wywalczyła już po raz trzeci.

Można powiedzieć, że zawodniczka znana z występów na galach organizacji Ladies Fight Night poszła za ciosem. W sierpniu ubiegłego roku sięgnęła po tytuł mistrzyni Europy. Zdominowała imprezę w Bukareszcie, a w finale uporała się z zawodniczką gospodarzy i rozstrzygnęła starcie przed czasem.

Kolejny sukces do kolekcji

Z każdą kolejną walką fighterka zbliża się do perfekcji. Wiadomo, że nadal stoi przed nią wiele wyzwań, ale już teraz może pochwalić się bogatą kolekcją tytułów. Katarzyna Posiadała ma na swoim koncie dwa tytuły mistrzyni Polski w oriental rules, a w 2016 roku triumfowała w K-1. Jak wspomnieliśmy, trzykrotnie okazała się najlepszą zawodniczką globu WMF.

Zawodniczka pochodząca z Siedlec dla Federacji Ladies Fight Night stoczyła już cztery pojedynki, wszystkie wygrane. Podczas grudniowej gali w Karpaczu wygrała na punkty z Lucią Mudrochovą.

KM