10.06.2020

#Powrót Masternaka

Ponownie zobaczymy Mateusza Masternaka na zawodowym ringu. Były mistrz Europy zmierzy się w starciu wagi ciężkiej z Sergiejem Radczenko.

Ostatni pojedynek na zawodowym ringu Masternak stoczył w październiku 2018 roku, kiedy to w Orlando przegrał w ćwierćfinale turnieju World Boxing Super Series z Yunierem Dorticosem. Potem podjął decyzję, że będzie walczył o kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Za cel Polak postawił sobie wywalczenie medalu. Rozpoczął przygotowania do udziału w kolejnych wydarzeniach, aby wykonać pierwszy krok na drodze do Tokio. Masternak wystąpił na amatorskich mistrzostwach Polski w Opolu. W styczniu pięściarz wziął udział w turnieju w Bułgarii, w marcu wystąpił z kolei w Londynie. Igrzyska jednak przesunięto, więc 33-latek zaczął rozważać powrót na zawodowy ring.

Pojawiły się konkrety dotyczące najbliższego pojedynku byłego mistrza Europy w wadze junior ciężkiej. Masternak ma zaprezentować się 26 czerwca na gali Suzuki Boxing Night II w Kielcach, a jego rywalem będzie Sergiej Radczenko. Walka odbędzie się na dystansie ośmiu rund. Warto dodać, że pojedynek nie zostanie wliczony do zawodowych rekordów zawodników.

33-letni Ukrainiec ostatnio miał okazję zaprezentować się w marcu podczas gali w Łomży. Radczenko przegrał z Arturem Szpilką, a werdykt wzbudził ogromne kontrowersje. 33-latek chciał spotkać się ze "Szpilą" w pojedynki rewanżowym. Dla Radczenki była to czwarta porażka z rzędu. Ostatnią wygraną ukraiński pięściarz zanotował w listopadzie 2018 roku, kiedy pokonał Archil Gigolashvili.

Mateusz Masternak ma zdecydowanie większe doświadczenie niż jego najbliższy rywal. "Master" wygrał 41. pojedynków, zaś przegrał pięć. Ostatnią wygraną Polak odniósł w kwietniu 2018 roku, kiedy to pokonał Youriego Kalengę.

Podczas gali Suzunki Boxing Night II zobaczymy pojedynki w boksie olimpijskim zawodniczek i zawodników w ośmiu kategoriach wagowych (kobiety: do 51 kg, do 57 kg, do 75 kg; mężczyźni: do 63 kg, do 69 kg, do 75 kg, do 81 kg, do 91 kg).

Fot. Mateusz Masternak Facebook

KM