18.04.2019

#Problemy Millera

„A miało być tak pięknie”. Jarrell Miller miał rywalizować z mistrzem świata wagi ciężkiej WBA, WBO, IBF i IBO Anthony'm Joshuą. W jego organizmie wykryto obecność niedozwolonych środków, Komisja Sportowa Stanu Nowy Jork nie chce wydać pięściarzowi licencji na pojedynek.

Marzenia Jarrella Millera runęły w jednej chwili, prysnęły niczym bańka mydlana. Informacja o pozytywnym wyniku badań sprawiła, że walka z Joshuą stanęła pod znakiem zapytania. Test został przeprowadzono 20 marca, a środek, który znaleziono w organizmie Millera zwiększa siłę i wytrzymałość. Od razu pojawiły się pytania o walkę z mistrzem świata, którą zaplanowano na 1 czerwca w Madison Square Garden. Jarrell Miller miał spełniać marzenia i udowodnić, że jest bokserem najwyższej klasy.

Wszystko układało się po jego myśli. W ringu prezentował wysoką skuteczność i zapisał na koncie 23 wygrane pojedynki. O jego sile przekonali się m.in. Tomasz Adamek i Mariusz Wach, którzy przegrali z Amerykaninem przed czasem. Miał stanąć do walki z Joshuą, ale…

"Big Baby" nie zamierza jednak składać broni. – Jestem zdruzgotany wiadomością o zawieszeniu mojej licencji bokserskiej. Będę odwoływał się od tej decyzji – zapewnia Jarrell Miller. Bokser przekonuje, że nie miał do czynienia z dopingiem. – Nigdy świadomie nie wziąłem żadnej zakazanej substancji – podkreśla. Pozostaje więc otwarcie i zbadanie próbki B.

Miller stoi na przegranej pozycji. Jego sytuacja jest niezwykle trudna, a promotor Joshuy – Eddie Hearn rozpoczął poszukiwania nowego rywala dla "AJ". Wśród potencjalnych rywali mistrza świata wagi ciężkiej wymienia się również Polaków – Adama Kownackiego i Artura Szpilkę. Jednak ten pierwszy nie spotka się raczej z Joshuą. Kownacki ma w perspektywie rywalizację o pas WBC, który jest w posiadaniu Deontaya Wildera. W kontekście spotkania 1 czerwca z Joshuą wymienia się również m.in. Luisa Ortiza, Michaela Huntera, Manuela Chara, Oscara Rivasa i Kubrata Pulewa.

Dla 29-letniego zawodnika z Watfordu walka w Madison Square Garden będzie pierwszą stoczoną poza Wielką Brytanią. Dotychczas Anthony Joshua stoczył 22 pojedynki, z których 21 wygrał przed czasem.

Fot. Jarrell "BIG Baby" Miller Facebook

KM