06.04.2020

#Przymiarki z Pacquiao w roli głównej

41-letni Manny Pacquiao przeszedł do historii boksu, ale nadal zamierza rywalizować. Wiele mówi się o potencjalnym starciu Filipińczyka z Conorem McGregorem. Zainteresowany walką z Pacquiao jest Amir Khan.

Temat pojedynku mistrza świata w ośmiu kategoriach wagowych w boksie z Conorem McGregorem to nic nowego. Sprawa pojawiła się kilka lat temu. Zwracano uwagę, że Pacquiao pozazdrościł Floydowi Mayweatherowi Jr. i również chce spotkać się z zawodnikiem MMA. Warto dodać, że "Money" pokonał McGregora.  

Wydaje się, że sprawa nabiera rozpędu. W styczniu McGregor podkreślał, że chętnie spotka się z Pacquiao na otwarcie stadionu Allegiant. Gdy 41-letni Filipińczyk podpisał kontrakt z grupą Paradigm Sports Management (związany z nią jest McGregor – red.), temat ewentualnej walki stał się jeszcze bardziej realny. Umowa Pacquiao z Alem Haymonem wygasła, więc teraz utytułowany bokser czeka na kolejne wyzwania. Wiadomo, że w związku z pandemią koronawirusa plany trzeba nieco zweryfikować, ale ponoć strony prowadzą rozmowy dotyczące pojedynku. Jeśli doszłoby do porozumienia starcie miałoby się odbyć na początku przyszłego roku. Pacquiao i McGregor rywalizowaliby na zasadach bokserskich. 

Wydaje się, że popularny „Pacman” chciałby spotkać się z Irlandczykiem, jednak gotowy do walki z nim jest również Amir Khan. Jeszcze kilka dni temu 33-letni bokser rozważał zakończenie kariery, ale zmienił plany. Sam podkreśla, że najpierw chciałby spotkać się z mniej wymagającym rywalem. Potem Khan liczy na starcie z Pacquiao, z którym się doskonale zna. Obaj pięściarze trenowali razem z Freddim Roachem. Ostatni raz Khan boksował blisko rok temu. Przegrał przed czasem z Terencem Crawfordem.

41-letni Pacquiao nadal imponuje ambicją, wolą walki i dążeniem do osiągania kolejnych celów. Pokonując w lipcu Keitha Thurmana, po zaciętym pojedynku, Pacquiao sięgnął po pas WBA wagi półśredniej. 62 zwycięstwo na koncie Filipińczyka. Z kim przyjdzie mu stoczyć 72. pojedynek na zawodowym ringu? Pacquiao wydaje się niezniszczalny i gotowy do kolejnych wyzwań. Nadal chce udowadniać swoją wartość. Miejsce w historii boksu Filipińczyk już ma, ale ambicje też.

Fot. Manny Pacquiao Facebook

KM