13.01.2020

#Puszka Cerrone

Wielka walka w UFC coraz bliżej. 18 stycznia w T-Mobile Arenie w Las Vegas dojdzie do starcia Donalda Cerrone z Conorem McGregorem. Z okazji zbliżającego się wydarzenia Budweiser wypuścił puszkę z wizerunkiem 36-letniego Amerykanina.

Popularny "Kowboj" nie ukrywa swojej sympatii do piwa i jasno wskazuje, które jest jego ulubionym. Budweiser postanowił więc umieścić wizerunek Cerrone na puszce. To znakomita okazja dla fanów Amerykanina, aby 18 stycznia podczas gali UFC 246 wspierać swojego ulubieńca z trunkiem w opakowaniu z jego podobizną. Nie da się ukryć, że Budweiser wykonał ciekawy ruch marketingowy, który odbił się szerokim echem i na pewno spotka się z sympatią fanów MMA. Co ciekawe, na puszce znalazły się także informacje o wyczynach Cerrone, czyli o jego zwycięstwach i porażkach. Trzeba również wspomnieć, że najbliższy rywal Amerykanina – Conor McGregor posiada swoje whisky, które nazywa się Proper Twelve.

Jak widać sport przenika się z innymi branżami. 18 stycznia w Las Vegas wszyscy będą jednak liczyć na widowiskowe starcie. Obserwatorzy zadają sobie pytanie, czy będzie to wielki powrót Conora McGregora. Po raz ostatni Irlandczyk zaprezentował się w oktagonie w październiku 2018 roku! Podczas gali UFC 229 przegrał z Chabibem Nurmagomiedowem starcie o pas mistrzowski w wadze lekkiej. Los McGregora w MMA był wielką niewiadomą. Pojawiali się zawodnicy, którzy rzucali wyzwania Irlandczykowi, ale ten skupił się na biznesie. Wspominał o powrocie do UFC, by później mówić o zakończeniu kariery. Wszyscy żyli tymi doniesieniami, ale ostatecznie McGregor zdecydował się wrócić.

Ostatnie zwycięstwo McGregor odniósł ponad trzy lata temu! W Nowym Jorku pokonał Eddiego Alvareza i zdobył pas w wadze lekkiej. Teraz Irlandczyk zmierzy się z Cerrone, który ostatnie dwa starcia przegrał. Amerykanin jednak cały czas walczył. W trakcie nieobecności McGregora stoczył pięć walk, w tym trzy wygrał.

Zapowiada się interesujący pojedynek, w którym niewiadomą jest forma Irlandczyka. Z pewnością McGregor zrobi wszystko, aby ponownie było o nim głośno. Dla obu zawodników będzie to „dochodowe” starcie. Ponoć McGregor ma gwarantowane 5 milionów dolarów, a Cerrone dwa. Do tego dojdą środki z pay per view.

Fot. Donald "Cowboy" Cerrone

KM