13.04.2017

#Robert Rajewski jr rywalem Jarosława Daschke na FEN 17 Baltic Storm

Bardzo interesujący pojedynek K-1 w kategorii do 70 kg czeka kibiców 12 maja w Gdynia Arena. Zmierzą się w nim niezwykle utytułowany i doświadczony Jarosław Daschke z Championa Gdańsk i wracający do kickbokserskich korzeni, głodny sukcesów Robert Rajewski junior z Rajewski Team Płock.

Dla Jarosława Daschke (27 lat, 173 cm, 11-1), trzykrotnego srebrnego medalisty Pucharu Świata i wielokrotnego mistrza Polski w kickboxingu i muay thai, walka na gali FEN 17 będzie trzecią w organizacji Fight Exclusive Night. W poprzednich pojedynkach podopieczny trenera Bogdana Bliźniaka zwyciężał na punkty – w 2014 roku na gali FEN 4 Summer Edition w Sopocie pokonał Łukasza Gawlika, a na FEN 13 Summer Edition w Gdyni wygrał z Marcinem Stopką. Utytułowany weteran amatorskiego kickboxingu (ma na koncie ponad 150 walk, z których wygrał około 120) na zawodowych ringach radzi sobie doskonale – jesienią dopisał do swego rekordu zwycięstwo nad mistrzem Ukrainy Oleksia Mykhailova, a kilka dni temu w starciu z Piotrem Trześniewskim-Trycem obronił pas Zawodowego Mistrza Krajów Nadbałtyckich Federacji BMAF K-1.

Robert Rajewski junior (26 lat, 180 cm, 10-4) na FEN 17 Baltic Storm również trzeci raz wystąpi w klatkoringu Fight Exclusive Night, ale po raz pierwszy stoczy w nim walkę na zasadach K-1. W poprzednich pojedynkach fighter z Płocka walczył w formule MMA, ulegając wymagającym przeciwnikom – Michałowi Wrzoskowi i Aleksandrowi Georgasowi. 12 maja w Gdynia Arena Rajewski jr powróci do dyscypliny, w której odnosił największe swoje sportowe sukcesy, m.in. wielokrotnie zdobywał tytuł kickbokserskiego mistrza Polski i uczestniczył w prestiżowym turnieju King of Kings World GP. Trenowany przez swego ojca Roberta zawodnik ma na swym koncie także tytuł międzynarodowego mistrza Polski w wushu sanda, z którego się wywodzi.

W innych ogłoszonych już zestawieniach gali FEN 17 Baltic Storm zmierzą się Michał Wlazło z Czechem Martinem Chudejem, Bartosz Leśko z Aleksandrem Rychlikiem oraz Jakub Kowalewicz z Aleksandrem Georgasem. 12 maja w Gdynia Arena wystąpią także m.in. Kamil Łebkowski, Radosław Paczuski, Michał Oleksiejczuk, Marcin Szreder i Ireneusz Szydłowski.

Bilety na galę FEN 17 można kupować w serwisach Eventim.pl oraz KupBilet.pl. Zamówienia na bilety grupowe i bilety VIP przyjmowane są pod numerem telefonu 601 877 229.

FEN