31.12.2016

#Rodrigo kontra Chińczyk w karcie walk FEN 15 FinalStrike

Federacja Fight Exclusive Night ogłosiła nazwisko zawodnika, z którym 14 stycznia na gali FEN 15 FinalStrike w Lubinie zmierzy się Adam Golonkiewicz z NextLevel BJJ Opole. Będzie nim powracający do MMA po dłuższej przerwie reprezentant Berserker’s Team Szczecin Mateusz „Chińczyk” Rębecki.

Dla 24-letniego Mateusza Rębeckiego (4-1) będzie to piąta zawodowa walka MMA w karierze, ale pierwsza po blisko półtorarocznej przerwie. Ostatni raz „Chińczyk” walczył w sierpniu 2015 roku na gali FEN 8 Summer Edition, w debiucie dla organizacji Fight Exclusive Night poddając w pierwszej rundzie Jacka Krefta. Od tego momentu utalentowany zawodnik Berserker’s Team Szczecin intensywnie trenował i startował w zawodach w ju-jitsu ne-waza. Jako reprezentant Polski w tej formule brał udział w turniejach eliminacyjnych oraz w turnieju finałowym mistrzostw świata, w którym w listopadzie we Wrocławiu zajął ostatecznie czwarte miejsce w kategorii do 77 kg. Wcześniej fighter z Gryfic został także podwójnym mistrzem Polski ADCC w submission fighting i zdobył wicemistrzostwo kraju w brazylijskim ju-jitsu w kategorii niebieskich pasów.

26-letni Adam Golonkiewicz (11-9), który wywodzi się z brazylijskiego ju-jitsu, na styczniowej gali FEN 15 FinalStrike po raz czwarty wejdzie do klatkoringu Fight ExclusiveNight. „Rodrigo” w swoim debiucie na FEN 9 Go For It wspólnie z Romanem Szymańskim zafundował publiczności we Wrocławiu wielkie widowisko, nagrodzone Heraklesem za Najlepszą Walkę Roku 2015. Po tym znakomitym pojedynku, w którym sędziowie dość kontrowersyjnie za zwycięzcę uznali jego rywala, Golonkiewicz przegrał także na kolejnej gali, ulegając w pierwszej rundzie Jackowi Kreftowi. Zaufanie kibiców i włodarzy federacji odzyskał jednak szybkim, efektownym zwycięstwem przez TKO nad Albańczykiem z włoskim paszportem Elio Caiaffą podczas FEN 12 Feel The Force. Wcześniej wychowanek Damiana Grabowskiego na zawodowych arenach wygrywał m.in. z Kamilem Łebkowskim i Bartłomiejem Kurczewskim.

14 stycznia w Lubinie kibice obejrzą jeszcze kilka innych emocjonujących pojedynków na zasadach MMA, m.in. Amerykanina Matt Horwicha z Filipem TomczakiemAlberta Odzimkowskiego z Oskarem SomerfeldemMichała Michalskiego Kamilem Gniadkiem i Mateusza Głąba zMichałem Miłkiem. Wydarzeniem gali FEN 15 Final Strike będą dwa pojedynki o pasy mistrzowskie w formule K-1 – w walce wieczoru zmierzą się Paweł Biszczak i Wojciech Wierzbicki, a w drugim starciu o pierwszy kobiecy tytuł w historii federacji FEN walczyć będzie Róża Gumienna.

Bilety na styczniową galę FEN 15 w Lubinie można kupować w serwisach Eventim.pl oraz KupBilet.pl. Zamówienia na bilety grupowe i bilety VIP przyjmowane są pod numerem telefonu 601 877 229.

Więcej informacji o gali FEN 15 na bieżąco na fanpage’u FEN na Facebooku.

FEN