09.03.2020

#Ruiz nie dla Kownackiego

Jeszcze kilka dni temu mówiło się, że możliwe jest starcie Adama Kownackiego z Andy'm Ruizem Jr. Wobec porażki Polaka z Robertem Heleniusem ta perspektywa wydaje się nieaktualna. Chętny do rywalizacji z byłym mistrzem świata jest Dominic Breazeale.

Niespodzianka – to słowo najczęściej pojawia się w kontekście zwycięstwa Heleniusa z Kownackim. Zakładano, że „Babyface” wygra i otworzą się przed nim wielkie możliwości. Sam pięściarz marzył o rywalizacji o pasy mistrzowskie. Stało się jednak inaczej… Na sierpień planowany jest powrót na ring byłego czempiona WBO, IBF, WBA, IBO Andy'ego Ruiza Jr. Wśród potencjalnych rywali 30-latka wymieniany był Adam Kownacki. Wydaje się jednak, że teraz Polak stoczy pojedynek z rywalem z niższej półki. Prawdopodobnie Ruiz Jr. w sierpniu zmierzy się z doświadczonym Chrisem Arreolą. W ubiegłym roku Amerykanin przegrał z Kownackim. 

Gotowość do rywalizacji z Ruizem Jr. wyraża również Dominic Breazeale. Do niedawna Amerykanin atakował Adama Kownackiego i wyzywał Polaka do starcia. Ten jednak spotkał się z Heleniusem, a teraz 34-letni Breazeale zmienił obiekt zainteresowania. – Dalibyśmy z Andy'm Ruizem świetne widowisko na zachodnim wybrzeżu. Jako mojego przeciwnika wymienia się Luisa Ortiza. Obecnie chcę walczyć z najlepszymi zawodnikami i dać kibicom to, co chcą zobaczyć – powiedział BoxingScene Dominic Breazeale.

W ubiegłym roku 34-letni Amerykanin stoczył pojedynek z Deontayem Wilderem o pas mistrzowski WBC. Breazeale znalazł się na deskach w pierwszej rundzie. Ostatnią wygraną Amerykanin zanotował w grudniu 2018 roku, kiedy to wygrał przez nokaut z Carlosem Negronem. Wcześniej pokonał Erica Molinę i Izuagbe Ugonohosa. Breazeale rywalizował również o mistrzostwo IBF z Anthonym Joshuą, jednak przegrał pojedynek, który odbył się w czerwcu 2016 roku w O2 Arenie w Greenwich.

Zanim jednak kolejną walkę stoczy Andy Ruiz Jr., miłośnicy wagi ciężkiej zobaczą starcie Anthony'ego Joshuy z Kubratem Pulewem. Pojedynek odbędzie się 20 czerwca na Tottenham Hotspurs Stadium w Londynie. Stawką będą pasy mistrzowskie, w których posiadaniu znajduje się „AJ”.

Fot. Andy Ruiz Jr. Twitter

KM