22.12.2018

#RWC 1: Wygrana Sajewskiego

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia odbyła się pierwsza gala organizacji Rocky Warriors Cartel. W walce wieczoru triumfował Łukasz Sajewski.

W Kościerzynie miało miejsce Nowe Rozdanie. Tak organizacja Rocky Warriors Cartel zatytułowała swoją pierwszą galę, podczas której odbyło się dziewięć pojedynków w MMA i K-1. Na kolejne imprezy czekamy w 2019 roku.

Gwiazdą wieczoru miał być Łukasz Sajewski, który ponad trzy lata czekał na zwycięstwo. Po trzech porażkach "Wookie" pożegnał się z UFC, a w ostatniej walce na gali GMC 17 przegrał z Nordinem Asrihem. Sajewski czekał na czternaste zwycięstwo w karierze i liczył, że przyjdzie ono w Kościerzynie. Jego rywalem był Yury Ryaboy. Sajewski potrzebował niecałych czterech minut, aby poddać Rosjanina. Skuteczna kimura dała Polakowi upragnione zwycięstwo, dzięki któremu przerwał złą passę.

Trzy rundy trwała walka na zasadach K-1 pomiędzy Arturem Bizewskim a Aboodem Al Hassanim. Starcie było niezwykle zacięte, co nie ułatwiło decyzji sędziom. Niejednogłośnie wygrał Al Hassani, dla którego był to ósmy zawodowy triumf. 

Po ciekawej walce dziewiąty triumf na swoim koncie zapisał Kacper Formela, który pokonał decyzją sędziów Sebastiana Rajewskiego. Podczas gali w Kościerzynie nie brakował efektownych zakończeń. W pierwszej rundzie Sławomir Bryla znokautował Dawida Sadowskiego, równie szybko z rywalem uporał się Ireneusz Szydłowski. Drugiej porażki w karierze doznał Marcin Pionke. Jego pogromcą okazał się Cezary Oleksiejczuk.

Wyniki gali Rocky Warriors Cartel: Nowe Rozdanie:

70 kg: Łukasz Sajewski pokonał Yuriy'a Ryaboy'a przez poddanie w pierwszej rundzie
K-1: Adam Abood Al Hassani pokonał Artura Bizewskiego przez niejednogłośną decyzję sędziów
97 kg: Sławomir Bryla pokonał Dawida Sadowskiego przez KO w pierwszej rundzie
70 kg: Kacper Formela pokonał Sebastiana Rajewskiego przez jednogłośną decyzję sędziów
80 kg: Cezary Oleksiejczuk pokonał Marcina Pionkego przez jednogłośną decyzję sędziów
84 kg: Ireneusz Szydłowski pokonał Krzysztofa Sowę przez TKO w pierwszej rundzie
72,5 kg: Kacper Bróździak pokonał Mateusza Makarowskiego przez poddanie w pierwszej rundzie
67 kg: Dawid Śmiełowski pokonał Dawida Matyszczaka przez poddanie w trzeciej rundzie
73 kg: Filip Bątkowski pokonał Sylwestra Ziębę przez poddanie w drugiej rundzie

KM