08.12.2018

#Sarara mistrzem DSF!

Zmiana na tronie organizacji DSF.  W Ząbkach Tomasz Sarara znokautował Piotra Romankiewicza i sięgnął po pas mistrzowski wagi ciężkiej. Podczas gali DSF 18 odbył się mecz Polska – Białoruś, który zakończył się triumfem gości.

Walka o tron wagi ciężkiej zapowiadała się emocjonująco. Mistrz Piotr Romankiewicz pokonał dwóch rywali i udowodnił swoją wielką siłę. Tomasz Sarara nie obawiał się zawodnika z Białorusi, lecz ostrzył sobie zęby na kolejny tytuł w swoim dorobku. Mistrz agresywnie ruszył do przodu i słał w stronę Polaka kolejne ciosy. Z czasem sytuacja uspokoiła się, jednak Romankiewicz kontrolował sytuację w pierwszej rundzie. Trybuny dopingowały Sararę z całych sił, a ten musiał być czujny. W drugiej rundzie na deskach znalazł się Romankiewicz, ale był to efekt… poślizgnięcia przy wykonywaniu low kicka. Wraz z upływem czasu pewniej w ringu prezentował się Sarara, jednak cały czas groźniejsze były akcje Białorusina. Widać było, że mistrz słabnie, a Polak powoli wchodził na najwyższe obroty. W trzeciej rundzie pretendent idealnie trafił posiadacza pasa, który padł na deski i był liczony. Białorusin odpowiedział celnym kolanem. Sarara nie był dłużny – podbródkowy i kolano. Czwartą rundę z animuszem rozpoczął Romankiewicz, ale chwilę później sytuacja zmieniła się. Wysokie kopnięcie Sarary i Białorusin padł na deski. Romankiewicz nie był w stanie wstać. Tomasz Sarara zdobył pas mistrzowski.

Pierwotnie Daniel Omielańczuk miał zmierzyć się w Ząbkach z Tomaszem Czerwińskim, jednak w czwartek (6 grudnia) pojedynek został odwołany. Niedoszły rywal byłego zawodnika UFC wystąpił kilka dni wcześniej na gali w Rumunii, gdzie przegrał przez nokaut. Federacja DSF nie chciała ryzykować zdrowia Czerwińskiego i zwracała uwagę na nieodpowiedzialność zawodnika, którego chce pociągnąć do odpowiedzialności finansowej. W związku z tym wydawało się, że 36-latka zabraknie w Ząbkach, jednak ostatecznie zakontraktowano mu rywala. Naprzeciw Omielańczuka stanął Yurii Horbenko.

Polak walczył o trzecie zwycięstwo w DSF. Od pierwszych minut Omielańczuk dominował nad przeciwnikiem z Ukrainy. Horbenko nie miał zbyt wielu argumentów, aby przeciwstawić się 36-latkowi. W premierowej odsłonie Ukrainiec poczuł siłę Omielańczuka, jednak prawdziwe problemy nadeszły w drugiej odsłonie. Horbenko miał okazję dobrze poznać deski w Ząbkach. Omielańczuk słał w stronę Ukraińca kolejne ciosy, walkę zakończyło wysokie kopnięcie. Polski zawodnik odniósł pierwsze zwycięstwo w DSF przed czasem.

Międzypaństwowy mecz zakończył się zwycięstwem Białorusi, Polacy musieli uznać wyższość sąsiadów – 2:3. Efektownie zaprezentował się Mateusz Duczmal, który w drugiej rundzie pokonał Ihara Kamkoua. Swoją walkę wygrał również Łukasz Bartnik. Pokonani z ringu schodzili Dawid Mirkowski, Michał Ronkiewicz (po dogrywce) oraz Michał Królik.

W ramach części Ladies Fight Night wszystkie trzy walki zakończyły się decyzją sędziów. Iwona Nieroda pokonałą Volkę Zhurauskayę, Sylwia Kaliś lepsza od Klary Kleczkowskiej, a Barbara Nalepka od Klaudii Suszczyńskiej.

KM