11.09.2019

#Souza na drodze Błachowicza

Podczas gali UFC on ESPN+ 22 (UFC Fight Night 164), która odbędzie się 16 listopada w Ibirapuera Gymnasium w Sao Paulo Jan Błachowicz zmierzy się z Ronaldo Souzą.

Robiliśmy sobie wielkie nadzieje, że jeszcze w tym roku "John" będzie miał okazję rywalizować z Jonem Jonesem o pas w kategorii półciężkiej. Błachowicz wyrażał swoją gotowość do starcia z Amerykaninem. Pojawiały się głosy, że to Polak będzie kolejnym pretendentem do pasa. Starcie o tytuł wydawało się być o krok, ale "Cieszyński Książę" i polscy kibice muszą uzbroić się w cierpliwość. W listopadzie Błachowicz uda się do Brazylii.

36-letni Polak znakomicie radzi sobie w UFC. W amerykańskiej organizacji rywalizuje od pięciu lat. Początek przygody w kratkę, jednak z pojedynku na pojedynek zawodnik rozkręcał się. Imponująca seria czterech zwycięstw sprawiła, że Błachowicz mógł myśleć o rywalizacji o pas. Na ostatniej prostej przegrał jednak z Thiago Santosem, który następnie nie dał rady Jonesowi. W lipcu w efektownym stylu Błachowicz odprawił w drugiej rundzie Luke'a Rockholda. To było jego siódme zwycięstwo w UFC. O ósme Polak powalczy 16 listopada z Ronaldo Souzą, który rywalizuje w amerykańskiej organizacji od stycznia 2013 roku. Wcześniej Brazylijczyk był mistrzem Strikeforce w wadze średniej.

Wydaje się, że 39-letni Souza najlepsze lata ma za sobą, jednak jest niezwykle groźny. Błachowicz musi być czujny w parterze, a i w stójce Brazylijczyk potrafi być niebezpieczny. Aż 22 z 26 wygranych walk Souza zakończył przed czasem. Ostatnio jego występy to istna sinusoida. W kwietniu przegrał na dystansie pięciu rund z Jackiem Hermanssonem, jednak wcześniej pokonał przez nokaut Chrisa Weidmana. W maju 2018 roku zanotował porażkę w starciu z Kelvinem Gastelumem. Co warto podkreślić, podczas gali w Brazylii Souza zadebiutuje w kategorii półciężkiej

Pozostaje czekać na występ Błachowicza w Sao Paulo. Polak wydaje się być nieznacznym faworytem starcia z Souzą. Jeśli wygra, walka o pas wydaje się być nieuchronną. Choć los płata różne figle…

16 listopada kolejną walkę w UFC stoczy była mistrzyni KSW Ariane Lipski. Jej rywalką będzie Priscila Cachoeira.

Fot. Jan Błachowicz Facebook

KM