12.02.2020

#Szansa na walkę Pacquaio z McGregorem?

Wraca temat starcia Manny Pacquiao z Conorem McGregorem. Filipiński pięściarz podpisał kontrakt menadżerski z grupą Paradigm Sports Management, która reprezentuje interesy Irlandczyka. Czy temat pojedynku Pacquiao i McGregora nabierze realnych kształtów?

To nie pierwsze przymiarki do starcia mistrza świata ośmiu kategorii wagowych z byłym czempionem UFC. W 2017 roku Pacquiao podkreślał chęć rywalizacji z McGregorem. Filipińczyk przyznawał, że doszło do wstępnych rozmów. Starcie miało się odbyć w kwietniu 2018 roku, jednak do pojedynku ostatecznie nie doszło. Bez wątpienia pojedynek pod względem marketingowym cieszyłby się sporym zainteresowaniem. Szlak w materii rywalizacji zawodnika MMA z bokserem przetarli… McGregor i Floyd Mayweather Jr.

Minęły dwa lata i temat wraca. Pacquiao podpisał kontrakt z grupą Paradigm Sports Management, która reprezentuje interesy McGregora. – Jestem dumny ze współpracy z Paradigm Sports Management i podekscytowany możliwościami, jakie oferują Audie Attar i PSM – powiedział „Pacman”. Ponoć podjęto rozmowy na temat bokserskiego starcia Filipińczyka i Irlandczyka. – Witaj w drużynie – napisał w mediach społecznościowych McGregor. Warto wspomnieć, że dobiega końca kontrakt promotorski pięściarza z Alem Haymonem i kolejny występ będzie wypełnieniem umowy. Pierwotnie pojedynek planowano na połowę kwietnia, ale prawdopodobnie w tym terminie do niego nie dojdzie.

Po raz kolejny świat boksu przeniknąłby się z rzeczywistością MMA. McGregor wrócił po ponad roku przerwy do rywalizacji i w efektownym stylu pokonał podczas gali UFC 246 Donalda Cerrone. Przed starciem z Amerykaninem Irlandczyk przyznawał, że byłby gotów spotkać się z Pacquiao na otwarcie stadionu Allegiant.

41-latek w ubiegłym roku stoczył dwa pojedynki. W Las Vegas pokonał Adriena Bronera i Keitha Thurmana. Ta druga wygrana dała mu tytuł mistrza świata wagi półśredniej WBA. Pacquiao mimo wieku nadal prezentuje wysoką dyspozycję i jest gotowy na kolejne wyzwania. Bez dwóch zdań podpisanie przez niego umowy z PSM rozbudzi dyskusję na temat jego starcia z McGregorem. Zapewne Irlandczyk ma wiele opcji i pomysłów. Pytanie – czy interesy stron się spotkają?

Fot. Manny Pacquiao Facebook

KM