28.08.2018

#Szykuje się druga edycja Narodowej Gali Boksu

W kwietniu 2019 roku odbędzie się druga edycja Narodowej Gali Boksu. Niebawem zaprezentowane zostaną nazwiska pięściarzy, którzy wejdą do ringu.

Pierwsza edycja imprezy odbyła się w maju na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Oprócz boksu, podczas gali odbyły się pojedynki na zasadach K-1 i MMA. Na stadionie PGE Narodowy zaprezentowali się m.in. Ewa Piątkowska, Artur Szpilka, Izu Ugonoh, Marcin Najman, Rafał Jackiewicz, Piotr Hallman czy Tomasz Sarara. Smaku dodawał fakt, że konferansjerem Narodowej Gali Boksu był Michael Buffer.

Część walk budziła ogromne emocje i wyglądała interesująco. Tak jak starcie Rafała Jackiewicza z Robertem Świerzbińskim czy Norberta Dąbrowskiego i Roberta Talarka. Po blisko rocznej przerwie udany powrót zaliczył Artur Szpilka, który pokonał Dominicka Guinna. Ale nie brakowało też… dziwnych i niespodziewanych momentów. Po dwóch rundach Fred Kassi odmówił dalszej walki z Ugonohem z powodu bólu głowy. Słabo wypadł również Marcin Najman, który był zawodnikiem i organizatorem. W czwartej rundzie sędzia przerwał walkę ze względu na kontuzję Polaka. Gala spotkała się z falą krytyki. Marcin Najman zebrał wiele cierpkich słów odnośnie poziomu sportowego, frekwencji, przygotowania imprezy. Organizator odniósł się do krytyki. – Na trybunach zasiadło dokładnie 17894 osób. A to oznacza, że jest to drugi w historii wynik oglądalności boksu zawodowego w Polsce. Była to pierwsza Narodowa Gala Boksu. Wiele musimy poprawić. Ale już dziś zapowiadam Wam, że otwieramy Fundację im. Jerzego Kuleja, która będzie wspierała Polski Boks Narodowy oraz coroczny projekt Narodowa Gala Boksu – prezentował Najman po majowej gali.

Jak powiedział, tak też ma zamiar zrobić. Marcin Najman zapowiada kolejną edycję Narodowej Gali Boksu. – W kwietniu kolejna Narodowa Gala Boksu organizowana przez ND Promotion. Pierwsze nazwiska przedstawimy podczas konferencji prasowej, która już we wrześniu –poinformował za pośrednictwem Facebooka. Najman zapewnił również, że anonserem ringowym pozostanie Michael Buffer.

Zebrane doświadczenia mogą być cennym materiałem do pracy nad kolejną odsłoną Narodowej Gali Boksu. Marcin Najman chce kontynuować swój projekt i udoskonalać go. W kwietniu będzie można obiektywnie ocenić, czy organizator wyciągnął właściwe wnioski z pierwszego podejścia.

Fot. Marcin Najman Facebook

KM