14.11.2018

#Tomasz Sarara przed walką o tytuł na gali DSF 18: „Nadchodzi król, mistrzowski pas wraca do Polski!”

Od czerwca 2017 roku na tronie wagi ciężkiej federacji DSF zasiada mocarny Petr Romankevich. Może się to zmienić już 8 grudnia na gali DSF 18 w Ząbkach, gdy naprzeciw niego stanie debiutujący w DSF Kickboxing Challenge zawodowy mistrz świata Tomasz Sarara. Arcyciekawy białorusko-polski pojedynek będzie głównym daniem imprezy transmitowanej przez TVP Sport.

28-letni Romankevich już dwukrotnie z powodzeniem bronił mistrzowskiego tytułu w królewskiej kategorii. W ostatnim występie, w kwietniu na gali DSF 14 w Warszawie, Białorusin efektownie znokautował Dawida Żółtaszka wysokim kopnięciem.

– Mój rywal jest wszystkim doskonale znany, to mistrz federacji DSF Kickboxing Challenge w wadze ciężkiej, ale spokojnie, nie będzie nim długo. Romankevich regularnie strąca polskich zawodników ze swojej szachownicy, ale teraz nadchodzi król polskiej sceny! – mówi pewny siebie Sarara, który nie zaznał goryczy porażki od ponad sześciu lat.

Starcie Romankevich-Sarara o mistrzowski pas federacji DSF w wadze ciężkiej odbędzie się na dystansie 5 rund po 3 minuty. Przed walką wieczoru do ringu wyjdzie doskonale znany kibicom Daniel Omielańczuk, który już po raz trzeci wystąpi na gali DSF Kickboxing Challenge. Jego poprzednie wygrane pojedynki można obejrzeć na kanale YouTube.

Niestety 8 grudnia w Ząbkach nie dojdzie do rewanżowego pojedynku Kamila Ruty z Dawidem Mirkowskim. Powodem jest kontuzja nogi tego pierwszego. Wyczekiwane drugie starcie warszawskich zawodników zostanie przełożone na 2019 rok.

Na gali DSF 18 odbędzie się złożony z pięciu walk międzynarodowy mecz K-1 Polska-Białoruś. Biało-czerwone barwy reprezentować będą: Mateusz Duczmal (91 kg), Łukasz Bartnik (86 kg), Dawid „Mirko” Mirkowski (81 kg), Michał Ronkiewicz (75 kg) oraz Michał „Matrix” Królik (65 kg).

Gala DSF Kickboxing Challenge 18 odbędzie się 8 grudnia o godzinie 19:50. Transmisja na żywo po raz pierwszy w TVP Sport. Bilety są dostępne na DSFTicket.com. Newsy związane z imprezą można śledzić na bieżąco na stronie wydarzenia na Facebooku >>>