03.10.2018

#Trudny rywal Adamka

6 października w Wintrust Arena w Chicago Tomasz Adamek stoczy swoją 59. Walkę w karierze. Jego rywalem będzie groźny Jarrell Miller, który marzy o pojedynku z Anthony'm Joshuą.

Po ponad czterech latach "Góral" stoczy walkę w Stanach Zjednoczonych. W marcu 2014 roku doznał porażki w starciu z Wiaczesławem Głazkovem. 41-letni były mistrz świata wagi junior ciężkiej i półciężkiej zaprezentuje się w Chicago po raz trzeci. Dwie wcześniejsze walki wygrał. Z pewnością w pamięci kibiców zapadła szczególnie ta z maja 2005 roku. Tomasz Adamek po zaciętym pojedynku pokonał Paula Briggsa i sięgnął po pas mistrza świata WBC. To był złoty czas boksera z Żywca, który przez kolejne lata był na szczycie. Co prawda w 2007 roku stracił pas WBC na rzecz Chada Dawsona, ale później zapisał na swoim koncie tytuły IBO i IBF w kategorii junior ciężkiej. Potem zapragnął zdominować wagę ciężką, ale powstrzymał go Witalij Kliczko.

Adamek jest legendą polskiego boksu i jego kolejne walki cieszą się zainteresowaniem. Po porażce z Arturem Szpilką wydawało się, że jego kariera dobiega końca. "Góral" nadal prezentuje się w ringu i może pochwalić się serią trzech zwycięstw z rzędu. Ostatnio znokautował Joeya Abella.

Najbliższym rywalem Tomasza Adamka będzie nadzieja amerykańskiego boksu Jarrell Miller. Rok temu 30-latek pokonał w dziewiątej rundzie Mariusza Wacha. Miller jest zdeterminowany i skuteczny. Wygrał 21 walk, z tym 18 przez nokaut i tylko jedną zremisował. Przed starciem z doświadczonym Adamkiem, Miller jest pewny swego. Amerykanin podkreśla, że chce szybko zakończyć rywalizację. 30-latek wybiega w przyszłość i myśli o starciu z Anthony'm Joshuą.

Polak intensywnie przygotowywał się do starcia z młodszym o 12 lat rywalem. Adamek trenował na Florydzie. Starcie z Millerem zostało zaplanowane na 12. rund. Po raz ostatni taki dystans w ringu Adamek spędził cztery lata temu z Głazkovem. Faworytem walki zaplanowanej na 6 października jest Millera. Adamek podejmuje kolejne wyzwanie w karierze, choć mógłby rywalizować w Polsce z tzw. "kelnerami".

Wydarzeniem wieczoru gali w Chicago będzie starcie mistrza świata IBF wagi półciężkiej Artura Beterbijewa z Callumem Johnsonem.

Fot. Tomasz Adamek „Goral” Facebook

KM