23.07.2021

#Trzymamy kciuki za naszych!

Zaczęło się! Wielkie sportowe święto, najważniejsza impreza w życiu każdego sportowca. Igrzyskami XXXII Letniej Olimpiady w Tokio będziemy żyli przez najbliższe tygodnie. Trzymamy kciuki za naszych! My szczególnie przyglądamy się zawodnikom związanym ze sportami walki.

Pandemia koronawirusa zmieniła nasze życie i wpłynęła na nasze funkcjonowanie. W ubiegłym roku nie doszło do wielu wydarzeń, w tym igrzysk w Tokio. Stanęły pod znakiem zapytania, mówiono o wielu problemach, nie brakowało wątpliwości. Ostatecznie przyszedł ten dzień, w którym sportowcy zaprezentowali się na arenie.

23 lipca odbyła się uroczystość otwarcia igrzysk olimpijskich. Nie będzie publiczności podczas rywalizacji, ale emocji z pewnością nie zabraknie. Blisko 11 tysięcy sportowców, w tym 210 Polaków. Rywalizacja odbędzie się w 33 dyscyplinach. Trzymamy kciuki za biało-czerwonych i śledzimy ich występy. Redakcja FighTime.pl bacznie będzie przyglądała się poczynaniom zawodników rywalizujących w sportach walki.

Sprawdźmy, kiedy Polacy zaprezentują się w Japonii.

25 lipca
W niedzielę rywalizacja w taekwondo kobiet do 57kg – od 1/8 do półfinału. Zaprezentuje się Patrycja Adamkiewicz. Trzymamy kciuki za bokserkę Sandrę Drabik (51kg), która wyjdzie na ring 25 lipca. W niedzielę zmagania rozpocznie w judo Agata Perenc (52kg). Zaplanowano walki 1/16 finału w boksie mężczyzn, gdzie zobaczymy Damiana Durkacza (63kg).

26 lipca
Początek zmagań judoczek w kategorii do 57kg, gdzie wystartuje Julia Kowalczyk.

27 lipca
Tym razem na tatami zobaczymy Agatę Ozdobę-Błach (63kg). We wtorek w taekwondo rywalizować będzie również Aleksandra Kowalczuk (67kg). Kolejna z naszych zawodniczek to bokserka Karolina Koszewska (69kg).

28 lipca
W środę o medal powalczy judoka Piotr Kuczera (90kg). Do ringu wejdzie bokserka Elżbieta Wójcik (75kg).

29 lipca
Kolejny dzień rywalizacji i tym razem na tatami zobaczymy Beatę Pacut (78kg). Jeśli wszystko dobrze się ułoży, zobaczymy Sandrę Drabik w 1/8 finału bokserskiej rywalizacji.

30 lipca
Pływanie, lekkoatletyka, mecz Polska – Japonia w siatkówkę i liczymy na pozytywne emocje w sportach walki. Na tatami pojawi się doświadczony Maciej Sarnacki (100kg). Z nadzieją liczymy na ćwierćfinał bosku z udziałem Karoliny Koszewskiej.

31 lipca
Dalsza część rywalizacji w boksie. 1/8 finału mężczyzn, gdzie liczymy na Damiana Durkacza (63kg) i ćwierćfinał kobiet – tu trzymamy kciuki za udział Elżbiety Wójcik (75kg).

1 sierpnia
Rywalizacja w boksie – ćwierćfinał kobiet do 51 kg. Liczymy, że będziemy mieli okazję kibicować Sandrze Drabik.

2 sierpnia
Na afiszu lekkoatletyka, kolarstwo i kajakarstwo. Zaprezentują się również nasi zapaśnicy. W stylu wolnym Agnieszka Wieszczek-Kordus (68kg), zaś w klasycznym Tadeusz Michalik (97kg). Walka o medale kolejnego dnia.

3 sierpnia
Ćwierćfinały mężczyzn w boksie – do 63kg (Damian Durkacz).

4 sierpnia
Czas na półfinały w boksie kobiet – 51kg i 69kg, czyli kategorie Sandry Drabik i Karoliny Koszewskiej. Rywalizację w stylu wolnym w zapasach rozpocznie Jowita Wrzesień (57kg). Walka o medale w zapasach kolejnego dnia.

5 sierpnia
Start zapaśników w stylu wolnym – Roksana Zasina (53kg) i Kamil Rybicki (74kg). Kolejne dnia decydujące starcia.

6 sierpnia
Półfinał boksu kobiet i mężczyzn. Czy zobaczymy walki Elżbiety Wójcik i Damiana Durkacza? Rywalizację rozpocznie zapaśnik Magomedmurad Gadżijew (65kg). 7 sierpnia poznamy medalistów w zapasach.

7 sierpnia
Poznamy mistrzynię olimpijską w boksie kobiet do 51kg. Czy będzie nią Sandra Drabik? A w kategorii do 69kg Karolina Koszewska?

8 sierpnia
Rywalizacja o złoto igrzysk w boksie. Czy Wójcik i Durkacz wystąpią w ringu ostatniego dnia igrzysk?

Pytań jest wiele, ale z nadzieją patrzymy w przyszłość. Ściskamy kciuki za naszych! Powodzenia!

Fot. Wikipedia/logo igrzysk

KM