16.03.2017

#UFC odwiedzi Gdańsk Ergo Arena

Największa organizacja MMA na świecie po raz kolejny w Polsce. 21 października w gdańskiej Ergo Arenie odbędzie się gala UFC.

Najlepsi zawodnicy, najlepsze walki, ogromne pieniądze i wspaniałe wrażenia – tak w skrócie wygląda ten świat. UFC to miejsce, w którym spełniają się marzenia. Jak to się mówi, taki trochę „amerykański sen”.

Polska gala

21 października szykuje się wielkie święto MMA. Już można zacierać ręce i szykować się na niezapomniane wrażenia. Nie da się ukryć, że 2017 rok może być niezwykle ciekawy, jeśli chodzi o MMA. 27 maja na Stadionie Narodowym odbędzie się gala KSW. Ponad 60 tys. ludzi zobaczy kilka fantastycznych walk. Można dyskutować, czy to będzie wstęp do gali UFC czy konkurencja? Nie da się ukryć, że KSW wyprowadza coraz mocniejsze ciosy, ale to temat na osobny tekst.

Kibice będą się zastanawiać się, kto zaprezentuje się na gdańskiej gali. Coraz więcej Polaków ma mocną pozycję w UFC. Marzeniem kibiców byłoby zobaczyć na własnej ziemi mistrzynię wagi słomkowej Joannę Jędrzejczyk. Udział coraz pewniej poczynającego sobie w wadze średniej Krzysztofa Jotki również byłby mocnym akcentem październikowej gali. A pozostają jeszcze mocni Karolina Kowalkiewicz i Daniel Omielańczuk. Dobre występy w UFC mają za sobą Bartosz Fabiński oraz Damian Stasiak, a po walce z Gustafssonem kontrakt z amerykańską organizacją przedłużył Jan Błachowicz. Nie da się ukryć, że wybór jest spory.

A UFC chce rozwijać się na rynku europejskich. Coraz więcej gal odbywa się poza Stanami Zjednoczonymi. Najbliższa już 18 marca w Londynie. W walce wieczoru Jimi Manuwa zmierzy się z Coreyem Andersonem. Co ciekawe, obaj mają na rozkładzie Jana Błachowicza. W Londynie swoją ósmą walkę w UFC stoczy Daniel Omielańczuk, który zmierzy się z Timothym Johnsonem.

Kto był w Krakowie?

Wróćmy pamięcią do pierwszej gali UFC w Polsce, która odbyła się 11 kwietnia 2015 roku w Kraków Arenie. W karcie walk znalazło się siedmioro naszych zawodników. Jednak tylko dla dwóch występ w Krakowie zakończył się szczęśliwie. Bartosz Fabiński zastąpił na gali UFC Fight Night 64 Krzysztofa Jotkę i udźwignął ciężar rywalizacji pokonując jednogłośną decyzją Garretha McLellana. W Krakowie triumfował również Paweł Pawlak. Zawodnik urodzony w Łodzi wygrał z Sheldonem Westcottem.

Porażki ponieśli: Marcin Bandel, Izabela Badurek, Damian Stasiak, Daniel Omielańczuk oraz Jan Błachowicz. W walce wieczoru doświadczony i utytułowany Mirko Filipović w trzeciej rundzie pokonał Gabriela Gonzagę.

KM