04.08.2020

#Ugonoh poznał rywala

Podczas gali KSW 54 Izuagbe Ugonoh stoczy pierwszy pojedynek w MMA. Jego rywalem będzie Quentin Domingos.

Kilka tygodni temu mistrz Europy w kickboxingu z 2010 roku podpisał kontrakt z federacją KSW. Pierwszą walkę w formule MMA Ugonoh stoczy 29 sierpnia podczas gali KSW 54. Popularny "Izu" będzie chciał wykorzystać swoje doświadczenie z kickboxingu i boksu. Ostatnią walkę stoczył w lipcu 2019 roku, kiedy to w Rzeszowie przegrał przed czasem z Łukaszem Różańskim starcie o tytuł mistrza Polski w wadze ciężkiej. Zawodowy bilans Ugonoha w boksie to 18. zwycięstw i dwie porażki. Od kilku miesięcy 33-letni zawodnik intensywnie trenuje w klubie WCA Fight Team z myślą o debiucie w MMA. Miał tam okazję przygotowywać się m.in. z Janem Błachowiczem i Damianem Janikowskim.

Za nieco ponad trzy tygodnie Ugonoh stanie "oko w oko" z Quentinem Domingosem. Francuz miał zaprezentować się w Polsce podczas marcowej gali KSW 53. Najpierw z karty wypadł jego rywal Mariusz Pudzianowski, zaś później wydarzenie odwołano z powodu pandemii koronawirusa. Domingos to niezwykle silny zawodnik, który w MMA debiutował ponad dwa lata temu. Dotychczas stoczył sześć walk, z których pięć wygrał. Cztery razy Francuz triumfował już w pierwszej rundzie.

Powrót Kity

Ponownie w KSW zobaczymy Michała Kitę. Szczegóły powrotu nie są jeszcze znane. 40-letni zawodnik zdecydował się na kolejne starcie w organizacji Martina Lewandowskiego i Macieja Kawulskiego. Ostatni pojedynek dla KSW Kita stoczył trzy lata temu podczas gali na Stadionie Narodowym w Warszawie. Przegrał wtedy z Michałem Andryszakiem. Od tamtego czasu Kita stoczył pięć walk, dwie z nich wygrał, jedną zremisował i dwie przegrał.

Dwa słowa na temat planowanej walki Marcina Tybury w UFC. Pojawiły się informacje, że polski fighter 10 października zmierzy się z Benem Rothwellem. Tybura ostatnio pokonał Maxima Grishina, z kolei Rothwell uporał się z Ovincem St. Preux.

Fot. Izu Ugonoh Facebook

KM