18.03.2019

#W Jekaterymburgu bez medalu

Bez medalu zakończyli rywalizację w zawodach Grand Slam w judo w Jekaterynburgu polscy judocy. Najbliżej podium była Agata Ozdoba-Błach (63kg), która zajęła piąte miejsce. Z kolei w Cordobie zwycięstwo odniosła Urszula Hofman (70kg).

Do Rosji zjechało ponad 350 zawodniczek i zawodników. W zawodach Grand Slam polska kadra liczyła sześć osób. Najlepiej zaprezentowała się Agata Ozdoba-Błach, która powtórzyła wynik z poprzedniego roku, czyli uplasowała się na piątej lokacie. Na początek zmagań Polka zanotowała zwycięstwo z Helene Wezeu Dombeu z Kamerunu. W drugiej walce Ozdoba-Błach przegrała z będącą na fali Darią Davydovą. Rosjanka ostatnio była druga w Dusseldorfie, w Jekaterynburgu triumfowała. Brązowa medalistka mistrzostw świata z Budapesztu poradziła sobie z Austriaczką Magdaleną Krssakovą, którą pokonała przez ippon. W starciu o brąz Polska musiała uznać wyższość Catherine Beauchemin-Pinard.

Drugi występ w tym roku zanotowała Agata Perenc (52kg). Zawodniczka z Rybnika szybko uporała się z Diyorą Keldiyorovą, ale w kolejnych walkach lepsze były rywalki. Perenc odpadła z rywalizacji w repasażach i zajęła ostatecznie siódme miejsce. Po jednej walce w Rosji wygrali: Daria Pogorzelec (70kg) oraz Piotr Kuczera (90kg). Bez powodzenia startowały Arleta Podolak (57kg) i Karolina Tałach (63kg).

Zwycięstwo Hofman

W podróż do Cordoby wybrała się Urszula Hofman. Zawodniczka AZS AWF Wrocław w Argentynie wywalczyła złoty medal Pucharu Świata. W każdej z trzech walk Hofman wygrywała przed czasem i co ciekawe – w kolejnych starciach rozprawiała się z rywalkami szybciej.

Dla polskiej judoczki to kolejne tegoroczne podium. Wcześniej była druga podczas zawodów w Limie.

Nie zwalnia tempa

W fenomenalnej formie znajduje się Julia Świątkiewicz (+78kg). Zawodniczka UKJ Lemur ma na swoim koncie mistrzostwo Polski juniorów, ale dobrze radzi sobie na arenie międzynarodowej. Na początku marca zajęła piąte miejsce w Pucharze Świata seniorów w Pradze. W miniony weekend Świątkiewicz triumfowała w zawodach juniorów w Coimbrze. Młoda Polka wypunktowała trzy rywalki i mogła cieszyć się z sukcesu.