22.06.2016

#W Las Vegas będzie gorąco

Szykuje się prawdziwe trzęsienie ziemi. 9 lipca w T-Mobile Arena w Las Vegas odbędzie się gala UFC 200. Głównym daniem wieczoru będzie pojedynek o pas mistrza organizacji w wadze półciężkiej pomiędzy Danielem Cormierem a Jonem Jonesem.

Smakowitych kąsków nie zabraknie. Pierwszą walkę w obronie mistrzowskiego pasa w wadze koguciej stoczy Miesha Tate, która spotka się z Amandą Nunes. W Las Vegas udanie powrócić będzie chciał Jose Aldo.

Pojedynki wysokich lotów

Inaczej nie można tego określić. 9 lipca w Las Vegas spotkają się tuzy, wybitne postaci MMA i zarazem fenomenalni zawodnicy. Rewanż Cormiera z Jonesem budzi ogromne emocje i rozpala wyobraźnię. W styczniu 2015 roku panowie spotkali się po raz pierwszy. Po zaciętych pięciu rundach lepszy okazał się Jones. Dla Cormiera była to pierwsza i jak na razie jedyna porażka w jego karierze. Jednak po tej walce rozpoczęły się problemy Jonesa. Fighter z Nowego Jorku spowodował wypadek i uciekł z miejsca zdarzenia. UFC pozbawiło go pasa w wadze półciężkiej. O tytuł bój stoczyli Cormier i Anthony Johnson. Lepszy okazał się ten pierwszy. Teraz Jones chce odzyskać pas. Do walki miała dojść na gali UFC 197, ale mistrza wyeliminowała kontuzja. Jones pokonał Ovince'a St. Preuxa i rozbudził swój apetyt. Czy po walce z Cormierem będzie nasycony?

Miesha Tate w marcu zmusiła do poddania Holly Holm i odebrała jej pas w wadze koguciej. 34-letnia Amerykanka poległa już w pierwszej obronie tytułu. Tate spełniła marzenia, o które tak zawzięcie walczyła. W grudniu 2013 roku rywalizowała o pas z Rondą Rousey, ale poległa. Następnie wygrała cztery walki z rzędu i ponownie stanęła przed szansą zdobycia mistrzostwa. Spełniła marzenia, a teraz musi twardo bronić tytułu. 28-letnia Nunes wygrała trzy walki z rzędu. Brazylijka jest twarda i waleczna. Aż jedenaście z dwunastu wygranych walk zakończyła przed czasem.

Jose Aldo w Las Vegas zaprezentuje się po raz pierwszy od porażki z Conorem McGregorem. Jego rywalem będzie Frankie Edgar, którego pokonał w 2013 roku. Stawką pojedynku będzie tymczasowy pas UFC w wadze piórkowej. Edgar wygrał pięć walk z rzędu i liczył na rywalizację z McGregorem. Tego samego chciał Aldo, jednak z powodu ambicji Irlandczyka los skojarzył Brazylijczyka i Amerykanina ze sobą. Zwycięzca zrobi duży krok w kierunku walki z McGregorem.

Po pięciu latach przerwy do UFC wraca Brock Lesnar, ale tylko na jedną walkę. Jego rywalem będzie Mark Hunt. W Las Vegas zaprezentują się również m.in. Cain Velasquez w pojedynku z Travisem Brownem oraz Johhny Hendricks i Kelvin Gastelum.

Kowalkiewicz w górę

Karolina Kowalkiewicz przygotowuje się do kolejnego występu na UFC, który już 30 czerwca. Pozycja Polki w amerykańskiej organizacji stopniowo rośnie. 30-letnia zawodniczka z Łodzi wygrała dwie walki w UFC i w oficjalnym rankingu wagi słomkowej jest już na piątym miejscu. Jej najbliższa przeciwniczka, Rose Namajunas, zajmuje trzecią lokatę.

KM