22.01.2020

#Wach rywalem Parkera?

Mariusz Wach jest kandydatem do rywalizacji z Josephem Parkerem. Taką informację na Twitterze podał ekspert bokserski Maciej Miszkin.

Były mistrz świata organizacji WBO ma zaplanowany kolejny pojedynek na 29 lutego w The Ford Center at The Star w Frisco. Rywalem Nowozelandczyka miałby być Mariusz Wach. Informację o tym, że Polak jest pierwszy wyborem dla Parkera przekazał na Twitterze Maciej Miszkin. – Jeśli tak to szybko przyszły owoce dobrej postawy z Whyte – napisał komentator.

Ostatni raz Polak zaprezentował się 7 grudnia w Arabii Saudyjskiej, podczas gali, której głównym wydarzeniem był mistrzowski pojedynek Andy'ego Ruiza Jr. i Anthony'ego Joshuy. Wach zmierzył się z Dillianem Whytem. Co prawda "Wiking" przegrał jednogłośnie na punkty, ale na przestrzeni całej walki zaprezentował się jako godny rywal dla tymczasowego czempiona federacji WBC. Kilka ciosów Polaka zrobiło wrażenie na pięściarzu urodzonym na Jamajce.

Dobra postawa Wacha może przynieść efekty. Parker byłby kolejnym mocnym nazwiskiem na liście Polaka. W swojej karierze Wach miał okazję rywalizować o pasy mistrzowskie IBF, WBA, IBO i WBO z Władimirem Kliczko. W listopadzie 2012 roku w Hamburgu polski pięściarz przegrał na punkty, ale okazało się, że stosował niedozwolone środki i został zawieszony na osiem miesięcy. Po powrocie, październik 2014 roku, Wach wygrał cztery pojedynki i otrzymał szansę rywalizacji o tytuł WBC silver z Aleksandrem Powietkinem. W Kazaniu Polak przegrał przez techniczny nokaut w dwunastej rundzie. Potem pokonał Marcelo Luiza Nascimento i Erkana Tepera, ale trzy kolejne pojedynku przegrał. Wach poprawił bilans w starciach z bokserami z Gruzji, które zakończył przed czasem. W grudniu otrzymał szansę rywalizacji z Whyte’m i pokazał, że nadal może rywalizować na wysokim poziomie.

W 2019 roku Parker boksował tylko raz – pokonał Alexa Leapaia. Wcześniej pokonał przez nokaut Alexandra Floresa. Parker ma na koncie dwie porażki w zawodowej karierze. Nowozelandczyk przegrał bój o panowanie w wadze ciężkiej z Anthony'm Joshuą, zanotował również porażkę z Dillianem Whytem.

Pozostaje czekać na rozwój wypadków. Dla Wacha rywalizacja z Parkerem byłaby kolejną szansą na ciekawe doświadczenie i pokazanie się szerszemu gremium. Różnica wieku między bokserami wynosi trzynaście lat. Parker chce wrócić na szczyt, zaś Wach zbliża się do emerytury. Mocny Polak mógłby napsuć jednak sporo krwi byłemu czempionowi.

Fot. Mariusz Wach Facebook

KM