11.09.2020

#Walka w świątecznym klimacie

19 grudnia w Las Vegas ma dojść do trzeciej walki Tysona Fury'ego z Deontayem Wilderem. Na trybunach prawdopodobnie zasiądą kibice.

Można powiedzieć, że fani boksu dostaną prezent pod choinkę. Kilka dni przed świętami będziemy świadkami pojedynku o pas mistrzowski WBC. Tyson Fury i Deontay Wilder spotkają się po raz trzeci. Kilka tygodni temu pojawiły się informacje o grudniowym terminie. Pojedynek planowany jest na 19 grudnia w  Allegiant Stadium w Las Vegas. Na trybunach mieliby się pojawić kibice. Promotor Bob Arum liczy, że mogłoby to być nawet 10-15 tysięcy osób! Rzecz jasna – wszystko z zachowaniem środków ostrożności i bezpieczeństwa. – Rozmawiamy ze wszystkimi, również z przedstawicielami miasta i jesteśmy optymistami, że wydarzenie odbędzie się w Las Vegas – powiedział Bob Arum.

Emocji ciąg dalszy. 1 grudnia 2018 roku Tyson Fury pokazał się z dobrej strony i w Los Angeles postraszył Wildera. Walka zakończyła się remisem. Następnie Amerykanin pokonał Dominica Breazeala i Luisa Ortiza, z kolei "Olbrzym z Wilmslow" wygrał z Tomem Schwarzem i Otto Wallinem. Po blisko 15 miesiącach drogi Wildera i Fury'ego ponownie się zeszły. Tym razem 32-letni Brytyjczyk był klasą samą w sobie. W MGM Grand w Las Vegas całkowicie zdominował Wildera. Dotychczas Amerykanin był postrachem dla rywali, a 22 lutego br. zatracił swoje atuty. Pojedynek trwał siedem rund. Pas WBC wagi ciężkiej zmienił właściciela. Pierwotnie trzecie starcie Fury’ego i Wildera planowano 18 lipca, jednak na przeszkodzie stanęła pandemia koronawirusa. Potem mówiło się o 3 października. Kilka tygodni temu pojawił się grudniowy termin i w tej kwestii nic się nie zmienia.

Joshua w tle

Trzecia walka Wildera z Fury'm wydawała się oczywistością, gdyż kontrakt dawał Amerykaninowi taką możliwość. Pojawiły się jednak spekulacje, że „Bronze Bomber” gotów jest ustąpić. Za taki krok żądał 10 milionów dolarów. Dzięki temu Fury mógłby stanąć do unifikacyjnego pojedynku z Anthony'm Joshuą. Na to trzeba jednak poczekać. Starcie planowane jest jednak na 2021 rok. Wiadomo, że Fury i Joshua mają zobowiązania. W grudniu "AJ" w O2 Arenie w Greenwich zmierzy się z Kubratem Pulevem. Z kolei Fury spotka się z Wilderem, a jeśli go pokona niewykluczone, że będzie musiał rywalizować z Dillianem Whyte’m. Grudzień zapowiada się ciekawie.

Fot. Tyson Fury Facebook

KM