15.03.2020

#Widowiskowo w Brazylii

W cieniu rozwoju sytuacji z koronawirusem odbyła się gala UFC Fight Night 170. W walce wieczoru Charles Oliveira pokonał Kevina Lee. 

Gala w Brasilii odbyła się przy pustych trybunach. Gwiazdą wieczoru okazał się 30-letni Charles Oliveira, którego akcje w kategorii lekkiej rosną z walki na walkę. Popularny "Do Bronx" prezentuje znakomitą dyspozycję i przed galą UFC Fight Night 170 miał sześć zwycięstw z rzędu. Co istotne, wszystkie Brazylijczyk zanotował przed czasem. Jego rywal, Kevin Lee, ostatnio pokonał Gregora Gillespie. Wcześniej 27-latek przegrał z Rafaelem dos Anjosem.  Od początku walka wieczoru w Brasilii mogła się podobać. Aktywny był Oliveira, Lee długimi momentami musiał bronić się. Brazylijczyk dążył do zakończenia pojedynku przed czasem i cel osiągnął. W trzeciej rundzie 30-latek rozwścieczył rywala latającym kopnięciem. Amerykanin agresywnie ruszył na Brazylijczyka, obalił go, ale po chwili musiał się poddać. Świetna gilotyna w wykonaniu Oliveiry i siódma z rzędu wygrana.

Efektowne zwycięstwo zanotował Gilbert Burns, który pokonał doświadczonego Demiana Maię. W pierwszej rundzie 33-latek posłał w stronę rywala lewy sierp, a potem w parterze dokończył dzieło. Dla Burnsa było to piąte zwycięstwo z rzędu. Zaledwie 44 sekund potrzebował Renato Carneiro, aby pokonać Damira Hadzovicia. 30-latek wygrał przez duszenie zza pleców. Na gali w Brazylii zaprezentował się znany z rywalizacji z Janem Błachowiczem Nikita Krylov. 28-letni zawodnik z Ukrainy pokonał decyzją sędziów Johnny'ego Walkera.

Podczas UFC Fight Night 170 zaprezentowała się również Szwedka polskiego pochodzenia Bea Malecki. 28-latka pokonała Veronicę Macedo i zanotowała drugie zwycięstwo w UFC.

Pozostałe wyniki:

Francisco Trinaldo pokonał Johna Makdessiego decyzją sędziów
Brandon Moreno pokonał Jussiera Formigę decyzją sędziów
Amanda Ribas pokonała Randę Markos decyzją sędziów
Elizeum Zaleski dos Santos pokonał Alexeya Kunchenko decyzją sędziów
Enrique Barzola zremisował z Ranim Yahyą
Maryna Moroz pokonała Mayrę Bueno Silvę decyzją sędziów
David Dvorak pokonał decyzją sędziów Bruno Silvę

Fot. UFC Facebook

KM