23.01.2017

#Wilder następny na liście Joshuy?

W kwietniu na stadionie Wembley pojawią się prawdziwe gromy. Anthony Joshua zmierzy się z Władimirem Kliczko w mistrzowskim starciu w wadze ciężkiej. 27-latek z Watford przygotowuje się do starcia z ikoną boksu, ale jego promotorzy już myślą o kolejnym pojedynku. Rywalem Joshuy miałby być Deontay Wilder.

Ubiegły rok w kategorii ciężkiej przebiegał pod dyktando uników Tysona Fury'ego, który nie udźwignął ciężaru sukcesu. Popadł w kłopoty i używki, a na koniec zrzekł się pasów. Na szczyt wspiął się Anthony Joshua. Zakontraktowanie jego walki z Władimirem Kliczko to hit, ale kto powiedział, że będzie to jedyne gorące danie nadchodzących miesięcy?

Amerykański sen

Z pewnością Anthony Joshua spełnił swoje marzenia zdobywając pas mistrzowski IBF w wadze ciężkiej. Podstawowe pytanie, czy go to zadowala? Odpowiedź może być tylko jedna: oczywiście, że nie. Gość ma 27 lat i wszystkie atuty, aby tak jak Władimir Kliczko zdominować wagę ciężką na długie lata.

Kwietniowie starcie Brytyjczyka z Ukraińcem urasta do rangi symbolu. Młody, niezwykle utalentowany i masakrujący kolejnych rywali bokser kontra wielki mistrz, ikona i postać pięściarstwa. „Oj, będzie się działo!”. Nikt nie zabroni nam wybiec nieco w przyszłość. Czyni to także promotor Joshuy Eddie Hearn. Zapowiada, że mistrz świata IBF ma coraz mocniejszą pozycję i śmiało może myśleć o starciu z Deontayem Wilderem. Niebawem Joshua będzie mógł zaprezentować się szerzej amerykańskiej publiczności. 27-latek będzie promował… kwietniową walkę z Kliczko.

Wszystkie dotychczasowe walki Joshua stoczył na własnym terenie. Po pojedynku z Kliczko może ruszyć w świata. – Chcielibyśmy walki z Wilderem. Ten pomysł jest dobry. Joshua budzi coraz większy entuzjazm w Ameryce. Ostatnio wszyscy o nim mówili – podaje Hearn w rozmowie ze Sky Sports.

Wiadomo, że do ewentualnego starcia z Joshuy z Wilderem długa droga, ale pomarzyć można. Nie ukrywajmy, że byłby to wspaniały spektakl. W ringu pojawiłoby się dwóch groźnych i niezwykle skutecznych bokserów.

Plany Wildera

Joshua w kwietniu, a Wilder już 25 lutego pojawi się w ringu. W Birmingham mistrza świata WBC zmierzy się z Andrzejem Wawrzykiem. Amerykanin w zapowiedziach nie ukrywa, że jest pewny swego. Dla Polaka będzie to drugie podejście do mistrzowskiego tytułu.

Tymczasem na horyzoncie pojawia się kolejny rywal dla Deontaya Wildera. To Joseph Parker, który wywalczył tytuł WBO w starciu z Andym Ruizem. 25-latek niebawem w obronie pasa ma zmierzyć się z Hughim Fury'm. Obóz Parkera chciałby, aby kolejnym rywalem Nowozelandczyka był Wilder. Co ciekawe, 25-latek jeszcze nie przegrał na zawodowym ringu. Odniósł 22 zwycięstwa, w tym 18 przed czasem.

KM