15.10.2019

#Włodarczyk zmierzy się z reprezentantem Gabonu

30 listopada w Zakopanem swoją 63. zawodową walkę stoczy Krzysztof "Diablo" Włodarczyk. Jego rywalem będzie Taylor Mabika.

Dla polskiego pięściarza będzie to drugi tegoroczny występ. W marcu w Łomży jednogłośnie na punkty pokonał Rumuna Aleksandru Jura. Dla Włodarczyka było to czwarte zwycięstwo z rzędu. Ostatnią porażkę "Diablo" zanotował dwa lata temu, kiedy to w Prudential Center w Newark przegrał z Muratem Gasijewem w ćwierćfinale turnieju World Boxing Super Series.

W kwietniu bokser przeszedł zabieg łąkotki w lewym kolanie, a następnie poddał się rehabilitacji. Warto wspomnieć, że "Diablo" urazu nabawił się podczas przygotowań do walki z Alexandru Jurą. Włodarczyk doszedł już do siebie i może myśleć o kolejnym pojedynku. Przed nim kilka tygodni intensywnych przygotowań, aby osiągnąć cel w postaci 58. wygranej w karierze.

Rywalem byłego mistrza świata WBC i IBF w kategorii junior ciężkiej będzie Taylor Mabika z Gabonu. Zawodnik z Afryki jest dwa lata starszy od Włodarczyka, ma 40. lat. Na swoim koncie Mabika zapisał 19 zwycięstw, w tym 10 przed czasem. Zanotował również cztery porażki i remis. Dwa ostatnie pojedynki Mabika zakończył jako przegrany. Na zwycięstwo Mabika czeka od czerwca 2018 roku, kiedy to pokonał Nuriego Seferiego. Zawodnik z Gabonu ma również na rozkładzie ostatniego rywala "Diablo" – Rumuna Alexandru Jura. Pięściarz ma za sobą występ w igrzyskach olimpijskich w Atenach, ale bez większego powodzenia, bo odpadł w pierwszej rundzie.  Dla boksera z Afryki walka z Włodarczykiem będzie kolejnym występem w Polsce. W 2013 roku w Rzeszowie uległ Krzysztofowi Głowackiemu.

Ambicje Włodarczyka nadal są duże. Wygrana z Mabiką może być przystankiem do walk o zdecydowanie wyższą stawkę. Mówi się, że „Diablo” chciałby spotkać się z Ilungą Makabu.

30 listopada w Zakopanem zaprezentuje się również mistrz Polski w wadze ciężkiej Łukasz Różański. Ósmą walkę w karierze stoczy Damian Kiwior.

KM