02.10.2018

#Wojownicy zaprezentują się na Wembley

Dwa pojedynki, których stawką będą pasy mistrzowskie, turniej wagi półciężkiej i debiut byłego zawodnika UFC – tak ma wyglądać gala KSW 45: Return to Wembley, która odbędzie się 6 października.

Po raz pierwszy organizacja Martina Lewandowskiego i Macieja Kawulskiego gościła w Londynie prawie trzy lata temu. Wtedy to pas mistrzowski wywalczył Tomasz Narkun, który pokonał Gorana Reljicia. Tytuł w kategorii półśredniej obronił Borys Mańkowski, a w starciu wieczoru Mariusz Pudzianowski w drugiej rundzie zatrzymał Petera Grahama. Podczas najbliższej hali żadnego z wymienionych zawodników nie zobaczymy.

Myliłby się ten, kto powiedziałby, że KSW 45 nie zapowiada się interesująco. O odzyskanie pasa w wadze ciężkiej postara się Karol Bedorf. 35-latek stracił tytuł na rzecz Fernando Rodriguesa Jr., a następnie zerwał ścięgno Achillesa i długo pauzował. Stracił szansą na występ na gali KSW na stadionie PGE Narodowy, ale wrócił w czerwcu br. W Ergo Arenie poddał Mariusza Pudzianowskiego i zgłosił akces do walki o pas. Jego rywalem będzie Philip de Fries. Dla Anglika starcie z Bedorfem to wyjątkowa walka. De Fries zaprezentuje się na własnej ziemi, a dodatkowo po raz pierwszy będzie bronił tytułu. Wiadomo, że mistrz jest niezwykle groźny i do bólu skuteczny. Walka wieczoru zapowiada się interesująco, tak jak i starcie o pas w wadze półśredniej. Roberto Soldić pała żądzą rewanżu na Dricusie Du Plessis. Zawodnik z RPA odebrał tytuł Chorwatowi podczas KSW 43 we Wrocławiu.

W Londynie odbędzie się również turniej w wadze średniej. Zwycięzcy staną do rywalizacji o pas zwakowany przez Mameda Khalidova. Legenda KSW i były mistrz Michała Materla zmierzy się z niezwykle groźnym Damianem Janikowskim. Z kolei Scott Askham spotka się z Marcinem Wójcikiem.

Debiut w KSW zaliczy Thiago Silva, który swego czasu rywalizował w UFC, gdzie pokonał m.in. Matta Hamilla czy Tomasza Drwala. Ostatnio Brazylijczyk prezentował się na galach ACB. Jego rywalem w Londynie będzie James McSweeney, którego celem jest przełamanie serii trzech porażek.

Do pierwszej walki w KSW przygotowuje się również Akop Szostak. Naprzeciw niego stanie Jamie Sloane. Pierwotnie rywalem Szostaka miał być John Smith, jednak wycofał się z walki.

 

Karta walk KSW 45:

Walka wieczoru (stawką pas mistrzowski): 120 kg: Philip De Fries – Karol –

120 kg: Paweł Mikołajuw -Erko Jun

84 kg: Michał Materla – Damian Janikowski

O pas: 77 kg: Dricus Du Plessis – Roberto Soldic  

84 kg: Scott Askham – Marcin Wójcik

120 kg: James McSweeney – Thiago Silva

93 kg: Wagner Prado – Max Nunes

93 kg: Akop Szostak – Jamie Sloane

70 kg: Leszek Krakowski – Alfie Davis

KM