29.01.2019

#Wszystko się krystalizuje

Wiadomo, że 2019 rok może być gorący w wadze ciężkiej. Coraz bliżej konkretów w sprawie rewanżowej walki Tysona Fury’ego z Deontayem Wilderem. Z kolei Anthony Joshua ma zmierzyć się z Jarrellem Millerem.

Przez długi czas zapowiadano, że kolejne starcie Joshuy odbędzie się 13 kwietnia na stadionie Wembley. W grudniu ubiegłego roku czempion IBF, WBO, WBA i IBO zapowiadał gotowość do starcia z Wilderem. Również Eddie Hearn, promotor Brytyjczyka, podkreślał, że celem numer jeden jest Wilder. Wtedy do akcji wkroczył, jakżeby inaczej – Tyson Fury.  Olbrzym z Wilmslow wymyślił, że 13 kwietnia miałaby się odbyć jego rewanżowa walka z Wilderem. Przypomnijmy, 1 grudnia w Staples Center pojedynek bokserów oceniono jako remisowy. Również Wilder podkreślał chęć rewanżu, co w kłopotliwej sytuacji stawiało Joshuę. 13 kwietnia zostałby… w cieniu. Ofertę walki z mistrzem otrzymał również Fury. Brytyjczyk podkreśla, że liczą się tylko dwaj rywale – Wilder i Joshua. Jednak musiał wbić kij mrowisko mówiąc o strachu "AJ" przed starciem z nim.

Wiadomo, że cała otoczka ma na celu wzbudzenie jak największego zainteresowania. Trwa oczekiwanie na hitowe pojedynki w wadze ciężkiej, jednak droga do nich musi przejść przez kolejne etapy. Wydaje się, że z jednej strony to gra pozorów i obawy. Fury nigdy nie zważał na słowa i używał mocnego języka. Może i uderza w Joshuę, ale zapewne też ma obawy względem starcia z czempionem. Z Wilderem olbrzym z Wilmslow już walczył i poczuł, że może z nim wygrać. Mistrz WBC jest podrażniony remisem i chce zanotować kolejne zwycięstwo. Niby Joshua jest teraz w cieniu, ale on ma wszystkie karty w ręku. Kto by nie wygrał starcia Wilder-Fury, prędzej czy później stanie w szranki z „AJ”.

Po kolei. 13 kwietnia Joshua zapewne nie wystąpi na Wembley. Nie widać postępów w rozmowach z potencjalnymi rywalami. Do przodu idą ustalenia w sprawie starcia z Jarrellem Millerem. Pojedynek miałby odbyć się 1 czerwca w Madison Square Garden w Nowym Jorku. Coraz bliżej konkretów w sprawie rewanżu niepokonanych Wildera i Fury'ego. W kontekście ich walki padają dwa terminy – 27 kwietnia bądź 18 maja w Barclays Center na Brooklynie.

Fot. Deontay Wilder Facebook

KM