25.05.2020

#Zaczyna się rozruch

Powoli wszystko wraca. Trudno powiedzieć, że do normy, ale jednak rzeczywistość powoli nabiera dobrze znanych nam kształtów. Również ta bokserska. Niebawem gala WBA na Dominikanie, szykują się wydarzenia grupy TOP Rank, do startu przygotowuje się organizacja WBO.

Dwa miesiące temu żyliśmy informacjami dotyczącymi odwoływania kolejnych wydarzeń. Musimy przestrzegać zasad bezpieczeństwa w trosce o zdrowie w związku z pandemią koronawirusa. Dodatkowo – w tych realiach trzeba funkcjonować, pracować, żyć. Nie inaczej jest w przypadku sportów walki. Gale UFC odbywają się bez udziału publiczności. Powoli do życia wstaje boks. Dyskusja na temat terminów i miejsc najciekawszych walk jest niezwykle gorąca. Są już jednak pierwsze decyzje, niebawem zaczną się emocje.

30 maja w Santo Domingo na Dominikanie odbędzie się gala bez udziału publiczności. Wydarzenie będzie przeprowadzone według nowego protokołu bezpieczeństwa organizacji WBA. Pięściarze i ich sztaby przebywają w izolacji już tydzień, a w środę przejdą testy. Dzień później zaplanowano dezynfekcję obiektu, który będzie areną rywalizacji. Do momentu wyjścia na ring wszyscy muszą nosić maseczki. Podczas gali dojdzie do starcia w wadze super muszej – Norbelto Jimenez vs Eliezer Aquino. W kategorii lekkiej Jakcson Marinez spotka się z Jose Galvezem.

Dla polskich kibiców istotna jest informacja na temat przygotowywania specjalnych procedur przez organizację WBO. O pas wagi junior ciężkiej ma walczyć Krzysztof Głowacki. Jego rywalem będzie Lawrence Okolie. Pozostaje czekać na termin i miejsce pojedynku.

Cały czas trwa dyskusja na temat trzeciej walki Tysona Fury'ego z Deontayem Wilderem. Pojawia się kolejna możliwa lokalizacja. Tym razem chodzi o Australię. Wiele wskazuje na to, że pojedynek nie odbędzie się w USA bądź Wielkiej Brytanii.

Wiadomo za to, że 9 czerwca w Las Vegas dojdzie do gali grupy Top Rank. Podczas wydarzenia zaplanowano walkę Shakura Stevensona z Felixem Caraballo. Stawką pojedynku nie będzie jednak pas WBO wagi piórkowej. Z kolei 30 czerwca, również w Las Vegas, Alex Saucedo spotka się z Sonnym Fredricksonem. Wydarzenia odbędą się bez udziału publiczności.

Fot. zdjęcie poglądowe

KM