10.10.2019

#Zakłady bukmacherskie na boks, MMA i inne sporty walki

Sporty walki znane są od zarania dziejów. Obecnie są to jedne z najpopularniejszych rodzajów dyscyplin sportowych. Co jakiś czas pojawiają się też nowe odmiany niektórych z dobrze już znanych sportów. Ta popularność sprawia, że pasjonaci tych właśnie sportów często obstawiają wyniki spotkań w zakładach bukmacherskich. Jakie są możliwości w zakresie obstawiania sportów walki? Czy do tego potrzebna jest jakaś strategia, czy wystarczy znajomość umiejętności poszczególnych zawodników? Jakie jeszcze sporty można obstawiać w zakładach bukmacherskich?

Sporty walki w zakładach bukmacherskich

Obecnie do najpopularniejszych sportów walki zalicza się boks oraz MMA. To właśnie one zbierają największą publikę oraz są chętnie obstawiane przez kibiców sportowych. W tym momencie można się zastanowić, czy do obstawiania poszczególnych spotkań potrzebna jest tutaj jakaś strategia, która pozwoli wytypować wygrywającego zawodnika? Jak się okazuje, istnieje wiele poradników, które podpowiadają, w jaki sposób obstawiać tego typu dyscypliny sportowe.

Przede wszystkim warto sprawdzić to, jak wcześniej prezentował się na ringu dany zawodnik – ile walk przegrał, a ile wygrał i w jakim stylu to zrobił (np. czy był to walkower czy wygrana na punkty). Tutaj jednak trzeba pamiętać, że niekiedy pomiędzy poszczególnymi walkami są duże odstępy czasu, więc od ostatniej mogło się w jego kondycji dużo zmienić. Warto też pamiętać, że u każdego mogą wystąpić chwilowe niedyspozycje. Pomocne w ocenie jego kondycji może być to, jak wypada na sparingach, a także to, czy startuje w swojej „stałej” kategorii wagowej, czy też zmieniał ją i jeśli tak, to na wyższą czy niższą. Co istotne w przypadku sportów walki można obstawiać nie tylko wygraną czy przegraną zawodnika. W zakładach bukmacherskich można wskazać również to, ile rund potrwa walka czy też ile punktów zdobędzie dany zawodnik, a także to, czy walka zakończy się walkowerem, czy nie. Możliwości jest tutaj naprawdę dużo.

Nie tylko sporty walki – co jeszcze można obstawiać?

""

fot. Xinhua / Pressfocus

Sporty walki to nie jedyne dyscypliny, które można obstawiać w zakładach bukmacherskich, np. w takich jak sts.pl. Dużo możliwości dają między innymi sporty drużynowe np. koszykówka, piłka nożna, czy hokej. Sporą popularnością cieszą się również: tenis oraz sporty motorowe, np. żużel. Co ciekawe obstawiać można nie tylko te popularne sporty. Bukmacherzy oferują także zakłady na rozgrywki golfa, krykieta, piłki wodnej, a nawet coraz popularniejsze zakłady na esport. Więcej informacji na temat tego, jakie dyscypliny sportowe dostępne są w zakładach bukmacherskich, można znaleźć w artykule: Które sporty warto obstawiać?

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS (Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.