03.05.2017

#Zasina poza podium

W drugim dniu mistrzostw Europy w zapasach, które odbywają się w Nowym Sadzie Polacy nie powiększyli dorobku medalowego. Najwyżej uplasowała się, siódme miejsce, Roksana Zasina (53kg).

Mistrzostwa Europy rozpoczęły się dla nas wręcz idealnie. Pierwszego dnia imprezy złoty medal wywalczyła Monika Michalik (63kg), dla której był to czwarty triumf w europejskim czempionacie.

Powtórki nie było

Z nadziejami do Nowego Sadu jechała Roksana Zasina, która rok temu w Rydze wywalczyła brązowy medal mistrzostw Europy. Ostatni czas jest niezwykle udany dla zapaśniczki reprezentującej barwy ZTA Zgierz. W 2015 roku Zasina wywalczyła srebrny medal Igrzysk Europejskich w Baku. Lepsza od Polki okazała się tylko Anżela Dorogan.

W Nowym Sadzie w kategorii 53kg na starcie pojawiło się 12 zawodniczek. Zasina rozpoczęła zmagania w europejskim czempionacie od wygranej przez przewagę techniczną z Emmą Siri Brobek. W ćwierćfinale Polka trafiła na dziesiątą zawodniczkę igrzysk w Rio de Janeiro Marię Prevolaraki. 25-letnia reprezentantka Grecji poradziła sobie z Zasiną i wygrała 3:1. 29-letnia Polka została sklasyfikowana na siódmym miejscu.

Szczęścia nie miała Agnieszka Król (60kg). W Nowym Sadzie Polka stoczyła zaledwie jedną walkę i pożegnała się z rywalizacją. Pogromczynią Król okazała się Tetiana Omelchenko z Azerbejdżanu. Równie krótko trwała przygoda Krzysztofa Bieńkowskiego (65kg) z mistrzostwami Europy. Zapaśnik z Białogardu przegrał z Gitinomagomedowem Gadżijewem.

Czekamy na kolejne medale

Pierwszego dnia imprezy w Nowym Sadzie w szampański nastrój wprawiła nas Monika Michalik (63kg). Doświadczona zapaśniczka wywalczyła czwarty tytuł mistrzyni Europy. Blisko podium byli Anna Łukasiak (48kg) i Zbigniew Baranowski (86kg).

Kolejni zapaśnicy pojawią się na macie już 4 maja. O medale powalczą również Polacy. Daria Osocka (75kg) i Andrzej Sokalski (74kg) odliczają już godziny do swoich startów. W kolejnych dniach w akcji zobaczymy m.in. mistrza Europy z Rygi Magomedmurada Gadzhieva (70kg).

W ubiegłym roku w Rydze biało-czerwoni wywalczyli pięć medali.

Mistrzostwa Europy w Nowym Sadzie potrwają do 7 maja.