22.09.2020

#Zbliża się KSW 55

10 października odbędzie się gala KSW 55. W walce wieczoru zobaczymy Scotta Askhama i Mameda Khalidova. Organizacja skrupulatnie przygotowuje kartę walk. Podczas gali zobaczymy m.in. Sylwię Juśkiewicz, Michała Materlę czy Przemysława Mysiałę.

W łódzkiej Wytwórni miało dojść do wyczekiwanego starcia Łukasza Jurkowskiego z Szymonem Kołeckim, jednak kontuzja tego drugiego pokrzyżowała plany. Nie oznacza to, że gala KSW 55 będzie nudna. Wręcz przeciwnie. Rozgrzewa już sama myśl o rewanżowym starciu Scotta Askhama z Mamedem Khalidovem. W grudniu, podczas KSW 52 w Gliwicach, Anglik okazał się lepszy na dystansie pięciu rund od legendy KSW. Askham jest mistrzem wagi średniej i świetnie radzi sobie w polskiej organizacji. Dwukrotnie pokonał Michała Materlę, wygrał również z Marcinem Wójcikiem. – Zleje ich wszystkich podwójnie! – zapewnia zawodnik. Khalidov nie ma dobrej passy, przegrał trzy walki z rzędu. Dwukrotnie poległ w starciach z Tomaszem Narkunem, a ostatnio z Askhamem. Ostatni raz Khalidov triumfował w maju 2017 roku, gdy pokonał Borysa Mańkowskiego. Pewne jest, że 10 października będzie gorąco, bo tym razem stawką pojedynku jest mistrzostwo wagi średniej.

W Łodzi zaprezentuje się Michał Materla, który zmierzy się z Aleksandarem Iliciem. Ostatnio 36-letni szczecinianin zaprezentował się w Niemczech, gdzie podczas gali EFM 3 pokonał Wiilhelma Otta. W maju 2019 roku przegrał na KSW 49 z Aslhamem. Wcześniej pokonał Damiana Janikowskiego. Ilić ma za sobą dwie walki w KSW. Serb efektownie zadebiutował w organizacji pokonując w trzeciej rundzie Damiana Janikowskiego, jednak w kolejnym starciu przegrał przez poddanie z Cezarym Kęsikiem.

Nie zabraknie również starcia pań. W KSW zadebiutuje Sylwia Juśkiewicz, która wygrała siedem z ostatnich ośmiu walk. "Mała" porażkę zanotowała w październiku 2017 roku podczas Rizin Fighting World Grand Prix 2017. Ostatnio pokonała Alyssę Krahn. Jej rywalką będzie Karolina Wójcik, która większość kariery spędziła w Wielkiej Brytanii. Dla niej również będzie to debiut w KSW. Ostatnio Wójcik pokonała Marię Ribeiro. Ma na koncie sześć zwycięstw i dwie porażki.

Po porażce o pas w wadze ciężkiej będzie chciał zrehabilitować się Przemysław Mysiala. Doświadczony zawodnik zmierzy się ze Stipe Bekavacem. Chorwat w debiucie w KSW przegrał z Łukaszem Jurkowskim, a na zwycięstwo czeka od marca 2017 roku, kiedy to podczas gali Magnum FC wygrał z Evanem Neddem. W Łodzi zaprezentują się również Krystian Kaszubowski i Jakub Kamieniarz. 26-latek pokonał ostatnio Ivicę Trusceka w Zagrzebiu. Dla Kaszubowskiego była to trzecia wygrana w KSW. Z kolei Kamieniarz czeka na zwycięstwo w organizacji. W debiucie przegrał z Cezarym Kęsikiem.

Fot. materiały promocyjne

KM